شماری از شهروندان افغانستان مقیم آسترالیا به‌دلیل پیش‌گیری از فروپاشی سیستم صحی در هرات، برای ۲۰۰ پزشک و کارکن خدماتی شفاخانۀ حوزه‌یی این ولایت مبلغ یک میلیون افغانی کمک کرده‌اند.

سیدحمیدالله سادات، نمایندۀ انجمن هم‌کاری شهروندان افغانستان مقیم آسترالیا در هرات، پس از چاشت امروز در یک برنامه می‌گوید که هرچند کمک‌های‌ آنان نمی‌تواند تمامی مشکلات بخش صحت و کارکنان صحی را رفع کند، با آن‌هم آنان برای پیش‌گیری از متوقف‌شدن کار شفاخانۀ حوزه‌یی هرات این کمک‌ها‌ را توزیع کرده‌اند.

سلام‌وطندار را در اینستاگرام دنبال کنید

به گفتۀ او، این کمک مبلغ یک میلیون افغانی‌ست و برای ۲۰۰ پزشک و کارکن خدماتی شفاخانۀ حوزه‌یی هرات توزیع می‌شود. «از این مبلغ برای هر نفر ۵ هزار افغانی توزیع می‌شود.»

این کمک‌‌ها در حالی صورت می‌‌گیرد که چند روز پیش مسئولان صحی هرات از مختل‌شدن عرضۀ خدمات صحی در این ولایت خبر داده بودند.

در همین حال، شماری از پزشکان و کارکنان شفاخانۀ حوزه‌یی هرات از توزیع این کمک‌ها ابراز قدردانی می‌کنند و می‌گویند که آنان در هرگونه وضعیت آمادۀ خدمت به مردم‌اند.

سلام‌وطندار فارسی را در فیس‌بوک دنبال کنید

وکیل‌احمد، یک تن از کارکنان شفاخانۀ حوزه‌یی هرات می‌گوید، «فقر واقعاً به سر همۀ ما رجوع کرده. اصلاً اگر این‌جا را رها کنیم، بیرون کاری نیست. اگر بیرون برویم، این‌جا می‌ماند. واقعاً درد ما زیاد است. از امارت اسلامی خواهشمندیم هرچه زودتر به فکر کارمندان صحی افغانستان به‌ویژه هرات شوند.»

از سویی هم، عارف جلالی، سرطبیب شفاخانۀ حوزه‌یی هرات می‌گوید که پرسنل صحی در این ولایت حدود چهار ماه می‌شود معاش‌های‌شان را دریافت نکرده‌اند و آنان تلاش می‌کنند در چند روز آینده بتوانند دو ماه معاش کارکنان‌شان را پرداخت کنند.

در شفاخانۀ حوزه‌یی هرات بیش از ۸۵۰ تن به‌عنوان کارمند رسمی سرگرم عرضۀ خدمات صحی برای باشنده‌گان حوزۀ غرب کشور هستند.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی telegram
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
به اشتراک گذاری بر روی email
به اشتراک گذاری بر روی print
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: