اداره‌ی ملی احصائیه و معلومات، با پخش خبرنامه‌ای اعلام کرده که ارقام مربوط به صادرات و واردات کشور در ماه قوس سال روان را جمع‌آوری و تحلیل کرده و بر اساس آن، افغانستان در این ماه ۱۶۶ میلیون و ۵۰۰ هزار دالر صادرات داشته است.

اداره‌ی ملی احصائیه و معلومات، نوشته که افغانستان در زمان یادشده ۷۹۱ میلیون دالر واردات داشته است. این در حالی‌ است که مجموع ارزش صادرات کشور در ماه قوس سال گذشته به ۱۵۴ میلیون دالر می‌رسید.

سلام‌وطندار را در اکس دنبال کنید

این اداره، گفته است که تحلیل ارقام افزایش ۱۲.۵میلیون‌دالری را در صادرات کشور در قوس ۱۴۰۲ نسبت به همین ماه در سال گذشته‌ نشان می‌دهد.

میوه‌ی خشک از جمله کالاهای صادراتی افغانستان به بیرون از کشور به ویژه کشورهای همسایه است. منبع عکس: وبسایت طلوع‌نیوز

اداره‌ی ملی احصائیه و معلومات، افزوده است که هم‌چنان مجموع ارزش واردات کشور در قوس ۱۴۰۱ به ۷۳۵.۸ میلیون دالر می‌رسید و در سال روان در ارزش واردات ۵۵.۲ میلیون دالر افزایش آمده است.

سلام‌وطندار را در تلگرام دنبال کنید

اداره‌ی ملی احصائیه و معلومات، تصریح کرده است: «ارقام نشان می‌دهد که بیش‌ترین صادرات در ماه قوس سال روان به پاکستان، هندوستان و امارات متحده‌ی عربی بوده و در ماه قوس سال گذشته هم به کشورهای پاکستان، هندوستان و چین، بوده است.»

بر اساس اعلام این اداره، همین گونه، بیش‌ترین واردات در قوس امسال از ایران، پاکستان و چین بوده؛ در حالی که در قوس ۱۴۰۱ از ایران، چین و پاکستان بیش‌ترین واردات صورت گرفته است.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: