غلام‌حبیب حسن حسام، رییس روابط عامه‌ی جمعیت هلال‌احمر افغانی، امروز (سه‌شنبه، ۲۳ جوزا) در نشستی در شهر کابل، گفت که اداره‌ی کمک‌های انسان‌دوستانه‌ی ملک سلمان از طریق نهاد البصر بین‌المللی در افغانستان، زمینه‌ی درمان بیماری‌های چشم را به نیازمندان در کابل و کندهار فراهم می‌کند.

به گفته‌ی او، اکنون، زمینه‌ی درمان هشت هزار بیماری که به دارو و عینک نیاز دارد، فراهم شده و ۸۰۰ بیمار چشم که در وضعیت مناسب قرار ندارد، زیر عمل جراحی می‌رود.

سلام‌وطندار را در تلگرام دنبال کنید

حسن حسام، می‌گوید که از این میان، چهار هزار بیمار چشم که به درمان نیاز دارد و ۴۰۰ بیماری که باید زیر تیغ جراحی برود را کابل به خود اختصاص داده و باقی آن را کندهار.

رضوان‌احمد بلوچ، مدیر عمومی نهاد البصر بین‌المللی، می‌گوید که ممکن این برنامه در ولایت‌های دیگر نیز تطبیق شود.

در همین حال، شماری از شهروندان که از بیماری‌های چشم رنج می‌برند، از نهادهای کمک‌رسان، می‌خواهند که با سکتور بهداشت افغانستان بیش‌تر هم‌کاری کنند.

سلام‌وطندار را در تویتر دنبال کنید

عبدالمطلب، باشنده‌ی کابل که برای درمان نابینایی‌اش، به شفاخانه‌ی جمعیت هلال‌احمر افغانی مراجعه کرده، می‌گوید: «مه تداوی کردیم؛ اما توانایی بیش‌تر برای درمان چشم خود را نداشتم.»

 مسئولان نهاد البصر بین‌المللی، می‌گویند که قرار است برنامه‌های درمان بیماری‌های چشم شهروندان نادار را در پنجشیر، هرات و بخش‌های دوردست افغانستان فراهم کند.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: