عبدالکبیر، سرپرست ریاست‌الوزرا، در نشستی که امروز (پنج‌شنبه، ۴ جوزا) با حضور مقام‌های بلندپایه‌ی امارت اسلامی در قصر سپیدار برگزار شده بود، گفت که حکومت سرپرست افغانستان، خواستار روابط مثبت با جهان است.

او می‌گوید: «کشورهای خارجی، تعامل مثبت با امارت اسلامی دارند و تمام سفارت‌خانه‌ها در افغانستان باز است و ما، خواستار روابط مثبت با جهان استیم.»

عبدالکبیر با تأکید بر این که حکومت کنونی، همه‌‌شمول است و تعصب قومی در آن وجود ندارد، می‌گوید که امارت اسلامی، انتقادها را با پیشانی باز می‌پذیرد؛ اما، اگر جابه‌جایی چند فرد مفسد به معنای حکومت همه‌شمول باشد، این برای حکومت سرپرست پذیرفتنی نیست.

سلام‌وطندار فارسی را در تویتر دنبال کنید

خیرالله خیرخواه، سرپرست وزارت اطلاعات‌وفرهنگ نیز، در این نشست گفت که با حوصله‌مندی می‌توان به پیش‌رفت و ترقی دست یافت. به گفته‌ی او، «دشمن» در پی این است که کشور را از سرمایه‌های علمی تهی کند؛ به نحوی که با شماری از استادان دانش‌گاه تماس گرفته می‌شود تا از افغانستان بیرون شوند.

در همین‌ حال، شهاب‌الدین دلاور، سرپرست وزارت معادن و پترولیم، می‌گوید که بیش از دو هزار و ۵۰۰ کارمند در این وزارت کار می‌کند و تا اکنون، هیچ یک از آن‌ها به دلیل این‌ که در حکومت‌ پیشین کار کرده اند، از وظیفه برکنار نشده است.

سلام‌وطندار فارسی را در فیسبوک دنبال کنید

او، می‌گوید: «اگر در کشورهای هم‌سایه هم طیاره‌هایی بیایند و بگویند که برای شما زمینه‌ی بهتر زندگی را مساعد می‌کنیم، همگی می‌روند. امروز یک دسیسه جریان دارد که جوانان تحصیل‌کرده‌ی ما را از کشور بیرون کنند.»

مقام‌‌های امارت اسلامی در این نشست، گفتند که اکنون امنیت در افغانستان تأمین شده و برادری نیز، در میان مردم ایجاد شده است.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: