دفتر معاونت اقتصادی ریاست‌الوزرای امارت اسلامی، امروز (دوشنبه، ۸ عقرب) در خبرنامه‌ای گفته که عبدالغنی برادر، معاون اقتصادی ریاست‌الوزرا، به عنوان رییس «شورای ملی ستندرد» تعیین شده است. طبق خبرنامه، شورای ملی ستندرد بر اساس حکم شماره «۲۰۸۳» مقام ریاست‌الوزرا ایجاد شده که معاون اقتصادی ریاست‌الوزرا، در کنار دیگر وظایف، به عنوان رییس شورای یادشده تعیین شده است.

سلام‌وطندار را در تلگرام دنبال کنید

در خبرنامه آمده که شورای ملی ستندرد به منظور نظارت از واردات مواد بی‌کیفیت و کالاهای غیرمعیاری و هم‌چنان تصویب استراتژی و پالیسی‌های عمومی اداره‌ی ملی ستندرد در بخش کارهای ساخت خانه‌های غیرمعیاری و خودسرانه و نظارت از تطبیق آن، تصویب ستندردهای ملی، کودهای ملی ساختمانی و نورم‌ها و تأیید طرح‌های مقررات فنی، ایجاد شده است.

دفتر معاونت اقتصادی ریاست‌الوزرا، در خبرنامه افزوده است که معینان وزارت‌های زراعت، آبیاری و مالداری، تحصیلات عالی، شهرسازی و مسکن، صحت عامه، صنعت‌وتجارت، مخابرات و تکنالوژی معلوماتی، معادن و پترولیم، ترانسپورت و هوانوردی ملکی و مالیه، رییس عمومی اکادمی علوم افغانستان، رییس عمومی محیط زیست، شهردار کابل، معاون ریاست عمومی شهرداری‌ها، رییسان هیئت مدیره‌ی اتاق‌های تجارت و سرمایه‌گذاری و صنایع و معادن افغانستان، اعضای دایمی آن اند.

سلام‌وطندار را در شبکه‌ی «ایکس» دنبال کنید

در خبرنامه نوشته شده که سکرتریت شورای ملی ستندرد، برعهده‌ی اداره‌ی ملی ستندرد است.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: