عبدالغنی برادر، معاون اقتصادی ریاست‌الوزارای امارت اسلامی، می‌گوید که افغانستان به زودی به خودکفایی خواهد رسید.  

او، امروز (پنج‌شنبه، ۲۱ ثور)، در نمایش‌گاه بین‌المللی کابل که به مناسبت هفته‌ی صنعت، برگزار شده بود، گفت: «باید قسمی خودکفا باشیم که به کشورهای دیگر صادرات داشته باشیم. من تولیدات را که دیدم، خیلی خوش‌حال شدم و قسمی به پیش‌ر‌فت روان استیم، که به زودی ما خودکفا می‌شویم.»

معاون اقتصادی ریاست‌الوزا، بدون اشاره به کشور یا کشورهای مشخصی، گفت که جهان حالا هم از پیش‌رفت اقتصادی افغانستان جلوگیری می‌کند و هم از پیش‌رفت امور سیاسی؛ اما «به ملت وعده می‌تیم که افغانستان رو به بهبود است.»

سلام‌وطندار فارسی را در فیسبوک دنبال کنید

آقای برادر، هم‌چنان گفت که با اطمینان‌دادن از کیفیت و کمیت تولید، امارت اسلامی حاضر است با همه صنعت‌کاران و سرمایه‌گذاران هم‌کاری کند.

او افزود: «افغانستان از لحاظ منابع طبیعی و مواد خام، پر است که اراده قوی امارت اسلامی به سرمایه دارن و صنعت‌کاران زمینه خوب را فراهم کنند که در این مورد، به خودکفایی قدم بردارند و از صنعت‌کاران می‌خواهیم. کوشش کنند به صنعت توجه کنند.»

عبدالکبیر، معاون سیاسی ریاست‌الوزای امارت اسلامی، در این برنامه، گفت که افغانستان در دو سال گذشته پیش‌رفت خوبی داشته و بودجه‌ی این کشور نیز، از درآمد داخلی تأمین شده است.

او، افزود: «افغانستان در تلاش است که قسمی سیاست متوازن داشته باشد که به دنیا نقطه‌ی وصل و راه ترانزیت باشد. ما دیگر مرکز جنگ قدرت‌های بزرگ قرار نمی‌گیریم.»

سلام‌وطندار فارسی را در تویتر دنبال کنید

این در حالی است که پس از بازگشت امارت اسلامی به قدرت، افغانستان وارد بحران اقتصادی شده و بر اساس آمار نهادهای امدادرسان بین‌المللی، در سه سال گشته، دامنه‌ی ناداری در افغانستان ۵۰ درصد افزایش یافته است.

بر اساس آمار سازمان ملل متحد، اکنون بیش از ۲۸ میلیون شهروند افغانستان، برای دوام زندگی به کمک‌های انسان‌دوستانه نیاز دارند.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: