شیرمحمد عباس استانکزی، معین سیاسی وزارت امور خارجه، پس از چاشت امروز (سه‌شنبه، ۲۸ سنبله) در سفری به پنجشیر، به نمایندگی از رهبری امارت اسلامی از تمامی مخالفان سیاسی امارت اسلامی خواسته است که به «وطن» خود برگردند و با افتخار زندگی کنند.

معین سیاسی وزارت امور خارجه، در باره‌ی به‌رسمیت‌شناسی امارت اسلامی، گفته که افغانستان خواهان روابط نیک با جهان است. او افزوده است: «اکثر کشورها نمایندگی‌های دیپلماتیک خود را در کابل دارند، ما سفیر و کنسول‌های زیاد برای کشورهای فرستاده‌ایم. هم‌چنان، در این اوخر در نتیجه‌ی روابط خوب با چین، شماری از پروتکل‌‌های اقتصادی با این کشور امضا کرده‌ایم.»

سلام‌وطندار را در شبکه‌ی «ایکس» دنبال کنید

شیرمحمد عباس استانکزی، در پاسخ به پرسش خبرنگار سلام‌وطندار در باره‌ی بازگشایی مکتب‌ها و دانش‌گاه‌ها، گفته است: «از نظام گذشته یک شمار معاذیر باقی مانده که از بین برود، مکتب‌ها و دانش‌گاه‌ها به روی همه در آینده باز خواهد شد.»

معین سیاسی وزارت خارجه، تأکید کرده که کشت‌وگذار هواپیماهای بی‌‌سرنشین در حریم هوایی افغانستان، نقض آشکار است. او، از برخی از رسانه‌ها و شبکه‌های اجتماعی نیز انتقاد کرده و گفته است که شماری از این رسانه‌ها برای «بدنامی» امارت اسلامی فعالیت می‌کنند و هیچ حکومتی در جهان خالی از کاستی نیست.

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: