نقیب‌الله زلاند، فعال اجتماعی در خوست، در دو سال گذشته برای آموزش سالم جوانان کار کرده و تاکنون ۴۰ کتاب‌خانۀ عمومی کوچک در مکان‌های مختلف عمومی در شهر خوست، تأسیس کرده است.

نقیب‌الله می‌گوید که تمامی بدبختی‌ها در جامعه به‌دلیل بی‌سوادی و نادانی به‌وجود می‌آید. بنابر این، تصمیم گرفت برای جلوگیری از عقب‌مانده‌گی ذهنی و مصرف مواد مخدر، از مکان‌های انتظار عمومی، هوتل‌ها، تفریح‌گاه‌ها و محل‌های انتظار پزشکان، استفاده کند. او می‌گوید که هم‌چنان به این کارش ادامه می‌دهد.

سلام‌وطندار فارسی را در فیس‌بوک دنبال کنید

او می‌افزاید، در این زمینه بازرگانان، خواننده‌گان و روشن‌فکران جوان به او کمک می‌کنند که کتاب‌هایی را که یک‌بار خوانده شده است، جمع‌آوری می‌کند. به گفتۀ نقیب‌الله، کتاب‌ها در کتاب‌خانۀ عمومی ثبت می‌شوند و پیامی به آن‌ها نوشته شده است که پس از مطالعه، کتاب‌ها را پس دهند.

جوانان خوست تأسیس چنین کتاب‌خانه‌هایی را ابتکار مثبت می‌دانند و می‌گویند که مطالعۀ کتاب برای پیش‌رفت دانش و تقویت شعور معنوی مردم مفید است.

در همین حال، شبیراحمد عثمانی، رئیس اطلاعات و فرهنگ خوست، از چنین تلاش‌های جوانان قدردانی می‌کند و وعدۀ هم‌کاری می‌دهد. آقای عثمانی می‌گوید که علاقه‌مندان مطالعه می‌توانند کتاب‌های مورد علاقۀ خود را تهیه و از آن‌ها برای افزایش دانش خود استفاده کنند.

سلام‌وطندار را در اینستاگرام دنبال کنید

در این کتاب‌خانه‌های کوچک بیش‌تر کتاب‌های اجتماعی، مذهبی، اقتصادی و سیاسی یافت می‌شود.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی telegram
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
به اشتراک گذاری بر روی email
به اشتراک گذاری بر روی print
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: