مسئولان محلی بامیان می‌گویند که حوالی ساعت ۲ پس از چاشت روز گذشته (جمعه، هشتم دلو/بهمن) یک موتر نوع فلانکوچ با ۱۹ سرنشین از یک مراسم فاتحه‌خوانی از «درۀ‌ چاشت» مرکز ولسوالی یکاولنگ نمبر۲ به سمت ولسوالی یکا‌ولنگ ‌نمبر۱ این ولایت در حرکت بوده که در روستای «کلیگان» از جاده منحرف و واژگون شده است.

محمدخوانی رسا، سخنگوی فرماندهی امنیۀ بامیان، به سلام‌وطندار می‌گوید که در این روی‌داد ۳ تن جان باخته و ۱۳ تن دیگر زخم برداشته‌اند. او می‌افزاید: «این روی‌داد در نتیجۀ برف و یخ‌بندان جاده و عدم رعایت مقررات ایمنی از سوی راننده رخ داده است.»

سلام‌وطندار فارسی را در توییتر دنبال کنید

به گفتۀ سخنگوی فرماندهی امنیۀ بامیان، زخمیان روی‌داد برای درمان به شفاخانۀ ولایتی این ولایت منتقل شده‌اند. اما دکتر خیرالله احمدی، سرطبیب شفاخانۀ ولایتی بامیان، به خبرنگاران محلی این ولایت گفته است که وضعیت چهار زخمی این روی‌داد وخیم است و برای درمان و مراقبت بیش‌تر و بهتر به یکی از شفاخانه‌های کابل منتقل شده‌اند.

لازم به یادآوری‌ست که دو روز پیش در نتیجۀ دو روی‌داد ترافیکی در ولایت دایکندی نیز ۲ تن کشته و ۱۴ تن دیگر زخمی شدند.

سلام‌وطندار فارسی را در فیس‌بوک دنبال کنید

بامیان و دایکندی، دو ولایتی با جاده‌های کم‌عرض و دشوارگذر در مرکز کشور است که در زمستان به‌دلیل بارش برف، یخ‌بندان و بی‌پروایی راننده‌گان، گواه روی‌دادهای خونین ترافیکی می‌باشد.

مرتبط با این خبر:

کلیدواژه‌ها: // // //

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: