ریزه‌گل نظری، بانوی کارآفرین نیمروزی که پس از فروپاشی دولت پیشین، فروشگاهی زیر نام «آنلاین بیوتی» در مرکز این ولایت ایجاد کرده، می‌گوید این فروشگاه را با پشتی‌بانی همسرش به‌راه انداخته است تا در شرایط کنونی که زنان با چالش‌های بسیاری روبه‌رو اند، خدمات ارائه کند.

بانو نظری می‌افزاید که او این کار را با هزینۀ اندک آغاز کرده است و هم‌اکنون در کنار ایجاد شغل به دیگر بانوان، درآمد خوبی نیز دارد. به گفتۀ ریزه‌گل، او تمام سفارش‌های بهداشتی و آرایشی بانوان این ولایت را از طریق آنلاین دریافت می‌کند.

سلام‌وطندار فارسی را در توییتر دنبال کنید

ریزه‌گل می‌گوید: «انگیزۀ ما از ساختن آنلاین بیوتی این بود وقتی که کشور سقوط کرد و یک بحران اقتصادی در کشور به‌وجود آمد، ما خواستیم یک ابتکاری به بانوان شهر خود انجام دهیم و ابتکار ما ایجاد فروشگاه آنلاین بیوتی بود که از این طریق یک خدمت خُرد و کوچک را برای بانوان شهر خود انجام دهیم و ما خواستیم که از طریق همین آنلاین بیوتی به دیگر بانوان شهر خود ایجاد شغل کنیم.»

شاه‌رُخ آزاد، همسر بانو نظری که از این اقدام همسرش رضایت دارد، می‌گوید او هم‌چنان برای گسترش و رونق بیش‌تر این تجارت همسرش و دیگر بانوان این ولایت، تلاش می‎کند.

شماری از بانوانی که از محصولات بهداشتی و آرایشی این فروشگاه آنلاین استفاده می‌کنند، می‌گویند که راه‌اندازی چنین برنامه‌ها می‌تواند راه را برای کار و تجارت دیگر زنان افغان فراهم کند تا آنان نیز بتوانند در رُشد اقتصادی خانواده‌های‌شان تلاش کنند.

شیما، یک تن از بانوان در نیمروز با استقبال از ایجاد این فروشگاه می‌گوید: «یک امید را زنده کردند به این‌که خانم‌های دیگر هم می‌توانند تجارت‌های بزرگ‌تر را شروع کنند و این‌که تجارت‌ها زمینۀ اشتغال‌زایی را برای خانم‌های دیگر هم فراهم می‌کند. ما خانم‌ها از این کار استقبال می‌کنیم و انتظار داریم تا خانم‌های دیگر در خانه ننشینند.»

سلام‌وطندار فارسی را در فیس‌بوک دنبال کنید

ستاره، یک تن از مشتریان این فروشگاه آنلاین نیز خرید از آنلاین بیوتی را بهتر از بازار می‌داند؛ زیرا به گفتۀ او، نیاز نیست به بازار رفته و کرایه مصرف شود. او از خدمات این فروشگاه ابراز رضایت می‌کند و می‌گوید که دیگر زنان نیز باید به فکر رشد جامعه باشند و از چنین زنان کارآفرین الگو بگیرند.

مسئولان این فروشگاه آنلاین هم‌چنان می‌گویند که آنان بخش توزیع کتاب‌ها را نیز برای جوانانی که علاقه‌مند مطالعه هستند، به‌طور رایگان تحویل می‌دهند.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: