گروهی زیر نام «مخلصین» امروز در یک نشست خبری در کابل از آمدن دوباره‌اش به کشور خبر داد. شماری از اعضای این گروه می‌گویند که تعداد آنان به هفت تن می‌رسد و برای مشورت با امارت اسلامی دربارۀ مسائل مختلف، دوباره به کشور آمده‌اند.

عبدالمتین صافی، یک تن از اعضای این گروه می‌گوید که به‌دلیل مشورت دربارۀ مسائل دولت‌داری، مدیریت پیش‌رفت، آزادی اقتصادی و همبسته‌گی ملی با امارت اسلامی، دوباره به کشور آمده‌اند.

سلام‌وطندار فارسی را در توییتر دنبال کنید

او می‌افزاید تمامی اعضای این گروه که دوباره به کشور آمده‌اند، در کشورهای مختلف اروپایی در زمینه‌های مختلف تجربه دارند و می‌توانند مشورت‌های خوبی به امارت اسلامی بدهند.

فیض‌الله جلیلی، یک تن دیگر از اعضای گروه «مخلصین» در این نشست می‌گوید به تعداد ۲۰۰ تن از متخصصان در این گروه عضو هستند که امروز حدود ۷ تن از آنان به کشور برگشته‌اند و در آینده این شمار بیش‌تر خواهد شد.

در همین حال، احمدالله وثیق، سخنگوی کمیسیون تماس با شخصیت‌های افغان، می‌گوید تاکنون ده‌ها تن از شخصیت‌های افغانستان که کشور را ترک کرده‌اند، با این کمیسیون تماس گرفته و در میان آنان شخصیت‌های سیاسی و والی‌ها نیز شامل‌اند.

سلام‌وطندار فارسی را در فیس‌بوک دنبال کنید

او می‌افزاید: «تاکنون ده‌ها نفر که در نظام گذشته در کرسی‌های کلان کار می‌کردند، آ‌ن‌ها تماس‌هایی گرفته‌اند و در آیندۀ نزدیک با رسانه‌ها آن را شریک می‌کنیم.»

اعضای گروه «مخلصین» از تمامی کسانی که به بیرون از کشور رفته‌اند، می‌خواهند که دوباره به افغانستان بازگردند و برای پیش‌رفت کشورشان تلاش کنند.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: