یک زن کارآفرین در جوزجان، با ایجاد یک کارگاه قالین‌بافی به ۸۰ زن دیگر زمینه‌ی کار را فراهم کرده است.

این زن کارآفرین، منیژه نام دارد. منیژه، مسئول این کارگاه قالین‌بافی در جوزجان، هدف از ایجاد این کارگاه را فراهم‌آوری زمینه‌ی کار به خانواده‌های بی‌سرپرست، بی‌بضاعت و افراد دارای معلولیت که در شرایط دشوار زندگی قرار گرفته اند، عنوان می‌کند.

سلام‌وطندار را در تلگرام دنبال کنید

منیژه با هزینه‌ی ۱۵۰ هزار افغانی این کارگاه قالین‌بافی را در شهر شبرغان، مرکز جوزجان، ایجاد و به ۸۰ زن دیگر زمینه‌ی کار را فراهم کرده است.

او، از حکومت سرپرست امارت اسلامی می‌خواهد که در راستای رشد صنعت قالین، بازاریابی و زمینه‌ی صادرات آن را به کشورهای دیگر فراهم کند.

از سویی هم، شماری از زنانی که در این کارگاه سرگرم قالین‌بافی اند، از ایجاد این کارگاه در بخش فراهم‌آوری فرصت‌های کاری می‌ستایند و از دیگر زنان کارآفرین می‌خواهند که فرصت‌های بیش‌تر کاری را فراهم کنند.

در همین حال، نیازمحمد تواب، رییس صنعت‌وتجارت جوزجان، از تلاش‌ها در بخش رسیدگی به خواست‌های سرمایه‌گذاران در این ولایت سخن می‌زند.

سلام‌وطندار را در تویتر دنبال کنید

رییس صنعت‌وتجارت جوزجان، می‌گوید که هم‌اکنون در این ولایت ۸۰ دستگاه قالین‌بافی فعالیت دارد و در بیش‎‌تر این کارگاه‌ها زنان فعالیت می‌کنند.

این در حالی است که مسئولان محلی در جوزجان از ایجاد یک کارگاه بزرگ پروسس قالین در «سه‌راهی» ولسوالی آقچه‌ی این ولایت، نیز خبر می‌دهند.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: