Asset 1SWN

سلام وطندار

انفجار موتر بمب‌گذاری‌شده در غزنی جان یک غیرنظامی را گرفت

70656139_2516519008409650_2629057624863145984_o

منابع محلی غزنی می‌گویند که در پی انفجار یک موتر بمب‌گذاری‌شده در مسیر شاهراه کابل_هرات، یک غیرنظامی کشته شده است و ۷ سرباز ارتش زخم برداشته‌اند.

وحیدالله جمعه‌زاده، سخنگوی والی غزنی می‌گوید که این روی‌داد حوالی ساعت ۳ بامداد امروز (جمعه، بیست‌وششم جدی/دی) در ساحۀ «نانی» از مربوطات ولسوالی اندر این ولایت رخ داده است.

به گفتۀ سخنگوی والی غزنی، یک تانک هاموی بمب‌گذاری‌شده که قصد حمله بر یک پایگاه نیروهای امنیتی و دفاعی را داشت، پیش از رسیدن به هدف از سوی نیروهای امنیتی آماج قرار گرفته و منفجر شده است.

آقای جمعه‌زاده می‌افزاید که در نتیجۀ انفجار این موتر بمب‌گذاری‌شده رانندۀ یک موتر باربری نوع تیلر که از محل می‌گذشت، کشته شده است. به گفتۀ او، وضعیت زخمیان این روی‌داد خوب است.

سخنگوی والی غزنی هم‌چنان می‌گوید که پس از انفجار موتر بمب‌گذاری‌شده، میان نیروهای امنیتی و طالبان درگیری هم صورت گرفته که در نتیجۀ مقاومت نیروهای امنیتی و پشتی‌بانی نیروهای هوایی، حملۀ طالبان عقب زده شده است.

وزارت دفاع هم اعلام کرده است که در نتیجۀ حمله‌های هوایی بر گروه طالبان در این منطقه، دست‌کم هشت طالب کشته شده‌اند و یک عضو این گروه زخمی شده است.

سخنگوی والی غزنی هم‌چنان می‌افزاید که طالبان شب گذشته در پنج بخش بر نیروهای امنیتی و دفاعی در مرکز و ولسوالی‌های این ولایت حمله‌های گسترده‌‌یی انجام داده‌ا‌ند، اما از سوی نیروهای امنیتی عقب زده شد‌ه‌اند. به گفتۀ او، این حمله‌ها بر مأموریت سمت چهارم حوزۀ دوم امنیتی شهر غزنی، درۀ قیاق ولسوالی جغتو، مربوطات ولسوالی‌های ده‌یک و قره‌باغ و مسیر شا‌هراه کابل_هرات انجام شده است.

آقای جمعه‌زاده می‌گوید که در این حمله‌ها به نیروهای امنیتی و دفاعی آسیبی نرسیده است، اما ۱۱ عضو گروه طالبان در پی حمله‌های هوایی کشته شده‌اند.

طالبان هنوز در این باره چیزی نگفته‌اند.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
اخبار و تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید:

فیسبوک

توییتر

تلگرام