Asset 1SWN

سلام وطندار

گازگرفته‌گی در پروان جان یک تن را گرفت و سه تن را به کُما کشاند

Parwan

مسئولان صحی در ولایت پروان می‌گویند که در یک روی‌داد گازگرفته‌گی در شهر چاریکار، مرکز این ولایت یک بانوی جوان جان باخته است و به‌شمول کودک نوزاد بانوی جان‌باخته ۳ تن دیگر به کُما رفته‌اند.

داکتر فرید دانش، مسئول بیمارستان خصوصی دانش با تأیید این خبر به سلام‌وطندار می‌گوید که بامداد امروز (شنبه، سیزدهم جدی/دی) ۳ بانو و یک کودک سه‌ماهه از روستای «تتم‌دره» مرکز ولایت پروان به این بیمارستان منتقل شدند که آنان را گاز گرفته بود.

به گفتۀ آقای دانش، از این میان یک بانوی جوان پیش از رسیدن به بیمارستان جان باخته بود و اما ۳ تن دیگر به‌شمول یک کودک نوزاد بانوی جان‌باخته پس از ارائۀ خدمات اولیه به شفاخانۀ ملکی ولایت پروان برای درمان اساسی منتقل شده‌اند.

در همین حال، داکتر عبدالخلیل حیدری، سرطبیب بیمارستان ملکی ولایت پروان می‌گوید که ۲ بانو و یک کودک که به دلیل گازگرفته‌گی به این بیمارستان منتقل شده‌، به کُما رفته‌اند و زیر مراقبت‌های ویژه قرار دارند.

بسته‌گان این بیماران به سلام‌وطندار می‌گویند، این بانوان در نتیجۀ سوخت زغال ‌سنگ در بخاری و پس از ساعت دوازده شب که استراحت کرده، دچار گاز‌گرفته‌گی شده‌اند.

این در حالی‌ست که پنج‌شنبه‌شب هفتۀ گذشته، یازدهم جدی/دی نیز در یک روی‌داد گازگرفته‌گی در روستای «تتم‌دره»، ۳ کارگر یک شرکت ساختمانی که همه جوانان بودند، جان باختند.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
اخبار و تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید:

فیسبوک

توییتر

تلگرام