این جا یگانه مرکز درمانی افراد معتاد به مصرف مواد مخدر در شهر ترینکوت، مرکز ارزگان است و حدود ۲۵ هزار فرد معتاد به مصرف مواد مخدر در این ولایت، برای سپری‌کردن دوره‌ی ترک اعتیاد به آن چشم دوخته اند.

مسئولان در این مرکز درمانی، می‌گویند که به دلیل نداشتن بستر کافی، در دو سال گذشته تنها توانسته اند ۱۶۰ فرد معتاد به مصرف مواد مخدر را درمان کنند.

سلام‌وطندار را در تلگرام دنبال کنید

سلیمان‌شاه مصلح، آمر مرکز درمانی ویژه‌ی ترک اعتیاد در ارزگان، از مسئولان می‌خواهد که شمار بسترهای این مرکز را افزایش دهند و مرکزهای دیگری را نیز برای درمان افراد معتاد به مصرف مواد مخدر ایجاد کنند.

شماری از باشندگان ارزگان، نیز از وزارت صحت عامه می‌خواهند که شمار بسترهای مرکز درمانی افراد معتاد به مصرف مواد مخدر را افزایش دهند تا همه‌ی افراد معتاد به مصرف مواد مخدر در این ولایت به خدمات درمانی دست‌رسی پیدا کنند.

در همین حال، محمدالله روحانی، رییس صحت عامه‌ی ارزگان، می‌گوید که تلاش‌ می‌شود مرکزهای درمانی ویژه‌ی افراد معتاد به مصرف مواد مخدر در این ولایت افزایش یابد.

سلام‌وطندار را در اکس دنبال کنید

رییس صحت عامه‌ی ارزگان، می‌افزاید که قرار است به زودی شمار بسترهای مرکز درمانی ویژه‌ی افراد معتاد به مصرف مواد مخدر در شهر ترینکوت نیز به ۱۰۰ بستر افزایش یابد.

به گفته‌ی مسئولان در ارزگان، در سال‌های گذشته پس از هلمند، بیش‌ترین کوکنار در ارزگان کاشت می‌شد و به همین دلیل، شمار افراد معتاد به مصرف مواد مخدر نیز در این ولایت زیاد است.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: