شفاخانه‌ی ایمرجنسی کابل، اعلام کرده است که بیش از ۴۰ زخمی از محل انفجار امروز در نزدیکی وزارت امور خارجه، به این شفاخانه منتقل شده اند.

در اعلامیه‌ی شفاخانه‌ی ایمرجنسی که چهارشنبه‌شب، ۲۱ جدی، پخش شده، آمده که شمار تلفات این رویداد در حال افزایش است و تعیین رقم نهایی آن دشوار است.

طبق اعلامیه، کارمندان شفاخانه‌ی ایمرجنسی به رسیدگی به زخمیان ادامه می‌دهند و تخت‌های خواب اضافی را در آشپزخانه‌ها و سالن‌های غذاخوری جابه‌جا کرده اند.

سلام‌وطندار فارسی را در فیسبوک دنبال کنید

شفاخانه‌ی ایمرجنسی کابل افزوده که در سال جاری میلادی این نخستین باری است که زخمیان دسته‌جمعی از یک رویداد به این شفاخانه منتقل شده اند.

در همین حال، خالد زدران، سخن‌گوی فرماندهی امنیه‌ی کابل، در تویتی اعلام کرده است که در نتیجه‌ی انفجار امروز در جاده‌ی وزارت امور خارجه، پنج غیرنظامی کشته شده اند.

این انفجار حوالی ساعت ۴:۰۰ عصر امروز رخ داد. به گفته‌ی سخن‌گوی فرماندهی امنیه‌ی کابل، در نتیجه‌ی این انفجار شماری هم زخمی شده اند. او اما رقم دقیق زخمیان را روشن نکرده است.

آقای زدران نوشته است: «امارت اسلامی چنین حمله‌ی بی‌هدف و بزدلانه بر مسلمانان را محکوم می‌کند.» او گفته است که عاملان این رویداد را پیدا می‌کنند و به سزای اعمال شان می‌رسانند.

سلام‌وطندار فارسی را در تویتر دنبال کنید

شماری از رسانه‌ها اما به نقل از منابع خود تلفات این انفجار را بیش‌تر گزارش داده اند. گفته شده که این رویداد حمله‌ی انتحاری بوده است.

بر اساس گزارش‌ها، مهاجم انتحاری در حالی مواد هم‌راه خود را در برابر وزارت امور خارجه انفجار داده که یک هیئت دیپلماتیک چینی در این‌ وزارت حضور داشته‌ است. هنوز فرد یا گروهی مسئولیت این رویداد را بر عهده نگرفته است.

دفتر هیئت معاونت سازمان ملل متحد در افغانستان (یوناما)، سفارت بریتانیا برای افغانستان، وزارت امور خارجه‌ی ایران، حامد کرزی، رییس‌جمهور پیشین، عبدالله عبدالله، رییس شورای عالی مصالحه‌ی ملی دولت پیشین و شماری دیگر، این حمله را محکوم کرده اند.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: