قرارداد یک پروژه‌‌ی دوساله به ارزش حدود ۱۰ میلیون دالر، به منظور توان‌مندسازی و تقویت فعالیت‌های اقتصادی زنان در بخش‌های دوردست در هفت ولایت، امضا شد.

قرارداد این پروژه، از سوی برنامه‌ی توسعه‌ای سازمان ملل متحد (UNDP)در افغانستان و دولت جاپان، روز گذشته (چهارشنبه، ۱۹ میزان) در شهر کابل، امضا شده است.

سلام‌وطندار را در تلگرام دنبال کنید

هزینه‌ی تطبیق پروژه، از سوی جاپان و از طریق اداره‌ی هم‌کاری بین‌المللی این کشور در افغانستان، فراهم می‌شود.

استفن رودریکویز، نماینده‌ی برنامه‌ی توسعه‌ای سازمان ملل متحد در افغانستان، در مراسم گشایش این پروژه، گفته است که دولت جاپان، حدود ۱۰ میلیون دالر را برای این پروژه‌ی جدید تعهد کرده که در مجموع از یک هزار و ۴۰۰ زن پشتیبانی می‌کند.

استفن رودریکویز، تأکید کرده است که این پروژه در کنر، لوگر، کندهار، زابل، بغلان، کندز و کاپیسا، تطبیق می‌شود و به گفته‌ی او، انتخاب این هفت ولایت، بر اساس میزان مشارکت زنان در کار و با درنظرگرفتن وضعیت امنیتی و محدودیت‌های موجود، بوده است.

نماینده‌ی برنامه‌ی توسعه‌ای سازمان ملل متحد در افغانستان، می‌افزاید که این پروژه شامل ساخت صدها امکانات برای ظرفیت‌سازی و فعالیت‌های توان‌مندسازی اقتصادی زنان، می‌شود.

سلام‌وطندار را در شبکه‌ی «ایکس» دنبال کنید

او، هم‌چنان گفته است که پشتیبانی از حقوق و کمک برای رسیدگی به برخی از چالش‌های اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی که زنان در افغانستان با آن روبه‌رو اند، به آن‌ها بسیار ارزش‌مند و به آن متعهد اند.

تاکاشی اوکادا، سفیر جاپان در افغانستان، نیز گفته است که این پروژه در بخش‌های توان‌مندسازی زنان، تقویت زیرساخت‌های اجتماعی، ساخت راه‌های روستاها، بازارهای محلی، کانال‌های آبیاری، تطبیق می‌شود.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: