رسانه‌های ایرانی، گزارش داده که ۱۱ شهروند افغانستان در میان کشته‌شدگان حمله‌های مرگ‌بار انتحاری دو روز پیش در ولایت کرمان ایران اند.

خبرگزاری ایسنا به نقل از مهدی‌پور، معاون رسانه‌ای نماینده‌ی ویژه‌ی رییس‌جمهور ایران برای افغانستان، نوشته که جسدهای ۱۱ شهروند افغانستان در میان کشته‌شدگان است و آنان برای زیارت رهسپار «گلزار شهدای» کرمان بودند.

سلام‌وطندار را در شبکه‌ی «ایکس» دنبال کنید

این حمله‌های انتحاری عصر چهارشنبه، ۱۳ جدی، در حالی رخ دادند که صدها تن در مراسم چهارمین سالگرد کشته‌شدن قاسم سلیمانی، فرمانده پیشین نیروی قدس سپاه پاسداران، در منطقه‌ی موسوم‌ به «گلزار شهدا» در شهر کرمان شرکت کرده بودند. بر اساس گزارش‌ها، در این حمله‌ها ۱۰۳ تن کشته و ۱۴۱ تن دیگر زخمی شده‌ اند.

گروه داعش، با پخش اعلامیه‌ای مسئولیت این حمله‌ها را برعهده گرفته و گفته است که در این حمله‌ها ۳۰۰ تن کشته و زخمی شده اند. داعش مهاجمان را «عمر موحد» و «سیف‌الله مجاهد» معرفی کرده و افزوده است که آنان کمربندهای انتحاری خود را در میان جمعیت منفجر کردند‌.

سلام‌وطندار را در تلگرام دنبال کنید

این حمله‌ها با واکنش‌های گسترده‌ روبه‌رو شده است. قاسم سلیمانی چهار سال پیش در یک حمله‌ی هواپیما‌های بی‌سرنشین امریکا در عراق کشته شد.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: