وزارت امور خارجه‌ی پاکستان، با پخش خبرنامه‌ای گفته است که ضمیر کابلوف، نماینده‌ی ویژه‌ی روسیه برای افغانستان و حنا ربانی کهر، معاون وزیر امور خارجه‌ی پاکستان و وزیر دولت در امور خارجه‌ی این کشور، باهم دیدار و در باره‌ی افغانستان گفت‌وگو کرده اند.

وزارت امور خارجه‌ی پاکستان افزوده که در این دیدار، مسائل مربوط به صلح و امنیت منطقه مورد بحث و بررسی قرار گرفته است. به نقل از خبرنامه، حنا ربانی کهر گفته که با تأکید بر این که همسایگی صلح‌آمیز هم‌چنان یک ضرورت استراتژیک برای پاکستان باقی مانده است، بیان کرده که افغانستان با موقعیت خود به عنوان پل ارتباطی میان آسیای مرکزی و جنوبی، برای دست‌یابی به پتانسیل کامل توسعه‌ی اجتماعی_اقتصادی و ارتباط منطقه‌ای نقش محوری دارد.

سلام‌وطندار فارسی را در تویتر دنبال کنید

معاون وزیر امور خارجه‌ی پاکستان، در این دیدار بر تعهد کشورش برای هم‌کاری با سایر کشورهای منطقه در این راستا اطمینان داده است.

حنا ربانی کهر با ابراز همبستگی با مردم افغانستان، از جامعه‌ی جهانی خواسته است که با ادامه‌ی کمک‌ها و پشتیبانی‌هایش به نیازهای فوری انسان‌دوستانه‌ی افغانستان رسیدگی و مسیری پایدار را برای رفاه و توسعه‌ی این کشور فراهم کند.

سلام‌وطندار فارسی را در فیسبوک دنبال کنید

نماینده‌ی ویژه‌ی روسیه برای افغانستان پیش‌ از این با محمد صادق، نماینده‌ی ویژه‌ی پاکستان برای افغانستان نیز دیدار کرده است. هر دو طرف توافق کردند که به هم‌کاری فعالانه با هدف ارتقای صلح، ثبات و توسعه‌ی اقتصادی منطقه‌ای ادامه دهند.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: