حنا ربانی کهر، وزیر دولت در امور خارجه‌ی پاکستان که در رأس یک هیئت به کابل آمده، در دیدار با امیرخان متقی، سرپرست وزارت امور خارجه، بر هم‌کاری میان کابل و اسلام‌آباد تأکید کرده است. هیئت پاکستانی به رهبری حنا ربانی کهر، صبح امروز (سه‌شنبه، ۸ قوس) به کابل آمده است.

ضیااحمد تکل، معاون سخن‌گوی وزارت امور خارجه، امروز در رشته‌تویتی نوشته که امیرخان متقی در دیدار با هیئت پاکستانی، روابط دو کشور همسایه را به سود شهروندان این کشورها و منطقه دانسته است.

سلام‌وطندار فارسی را در فیسبوک دنبال کنید

معاون سخن‌گوی وزارت امور خارجه، گفته است که سرپرست این وزارت با هیئت پاکستانی در باره‌ی آزادی زندانیان افغان در پاکستان، ایجاد تسهیلات برای مسافران و هم‌چنان توسعه‌ و سرعت تجارت و ترانزیت، گفت‌وگو کرده است.

ضیااحمد تکل، افزوده که امیرخان متقی برای آغاز پروژه‌های تاپی، تاپ، خط آهن و دیگر پروژه‌ها اعلام آمادگی کرده است.

به گفته‌ی معاون سخن‌گوی وزارت خارجه، هیئت پاکستانی برای «برخورد مناسب» با مهاجران افغان، رفع مشکلات مسیر سفر و تسهیل ویزا، وعده‌ی هم‌کاری داده است.

هیئت پاکستانی نیز گفته است که برای تقویت تجارت و ترانزیت با افغانستان، اقدامات لازم را انجام خواهد داد.

حنا ربانی کهر گفته است از آن‌ جایی که افغانستان و پاکستان دو کشور مسلمان و همسایه اند و نزدیکی‌های فرهنگی دارند، «دولت‌های هر دو کشور باید با یک‌دیگر هم‌کاری کرده و از منافع شان حفاظت کنند.»

رسانه‌های پاکستانی روز گذشته گزارش دادند که یک هیئت پاکستانی به سرپرستی حنا ربانی کهر، قرار است فردا (سه‌شنبه، ۸ قوس) به کابل بیاید.

سلام‌وطندار فارسی را در تویتر دنبال کنید

ذبیح‌الله مجاهد، سخن‌گوی امارت اسلامی، نیز شب گذشته در تویتی اعلام کرد که فردا یک هیئت بلندرتبه‌ی دولت پاکستان به کابل می‌آید. آقای مجاهد نوشت که این هیئت در باره‌ی روابط اقتصادی و سیاسی هر دو کشور بحث و تبادل نظر خواهد کرد.

بر اساس معلومات، حنا ربانی کهر نخستین بار در ۲۰۱۲، هنگامی که وزیر امور خارجه‌ی پاکستان بود، به کابل آمده و با حامد کرزی، رییس‌جمهور پیشین کشور، دیدار کرده بود.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: