ذبیح‌الله مجاهد، سخن‌گوی امارت اسلامی، جمعه، ۴ حمل، در تویتی در واکنش به گفته‌های مقام‌های امریکایی در باره‌ی گروه داعش، ادعا کرده که شمار اعضای گروه داعش در افغانستان نسبت به گذشته، به مراتب کم و کوبیده شده است.

آقای مجاهد نوشته است: ‏«اظهارات مسئولان امریکایی در مورد تعداد گروه داعش در افغانستان، با واقعیت تطابق ندارد.»

سلام‌وطندار فارسی را در تویتر دنبال کنید

سخن‌گوی امارت اسلامی، گفته که «دل‌چسبی» مسئولان امریکایی به موضوع داعش و هم‌چنان بزرگ‌نمایی آن‌ها از این موضوع، خود هم‌کاری با داعش است.

او افزوده است: «دل‌چسبی مسئولان امریکایی با این موضوع و نیز بزرگ‌نمایی آن‌ها، خود هم‌کاری با گروه داعش و نیز کمپاین/کارزار به نفع آن‌ها است که باید متوقف شود.»

واکنش ذبیح‌الله مجاهد در حالی است که چند روز پیش ژنرال مایکل کوریلا، رییس ستاد فرماندهی مرکزی امریکا (سنتکام)، گفته بود که داعش در افغانستان در کم‌تر از شش ماه دیگر می‌تواند منافع امریکا یا دیگر کشورهای غربی را مورد هدف قرار دهد.

سلام‌وطندار فارسی را در فیسبوک دنبال کنید

به دنبال این اظهارات، امیرخان متقی، سرپرست وزارت امور خارجه‌ی افغانستان در گفت‌وگو با تلویزیون ملی گفت که هیچ گروه مخالف امارت اسلامی از جمله داعش در افغانستان حضور ندارد و عاملان برخی رویدادها از بیرون می‌آیند.

این همه در حالی است که اخیراً گروه داعش مسئولیت چندین حمله‌ی مرگ‌بار را بر عهده گرفته است. در یکی از این حمله‌ها، محمدداوود مزمل، والی پیشین بلخ و دو تن دیگر کشته شدند و در حمله‌ی دیگر این گروه در تجمع خبرنگاران در این ولایت، سه تن به شمول دو خبرنگار کشته و دست‌کم ۱۶ خبرنگار دیگر زخمی شدند.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: