یوسف احمدی، از معاونان سخن‌گوی امارت اسلامی، در واکنش به گزارش تازه‌ی سازمان شفافیت بین‌المللی، می‌گوید که فساد اداری در افغانستان هیچ وجود ندارد.

آقای احمدی می‌افزاید: «حقیقت این است که آن‌ها [سازمان شفافیت بین‌المللی] اگر از داخل افغانستان خبر شوند، افغانستان در جایگاه‌های نخست قرار خواهد گرفت.»

سلام‌وطندار فارسی را در فیسبوک دنبال کنید

این در حالی است که بر اساس تازه‌ترین گزارش سازمان شفافیت بین‌المللی، افغانستان با ۲۴ پله صعود در ۲۰۲۲ در شاخص جهانی مبارزه با فساد اداری، در جایگاه ۱۵۰ قرار گرفته است.

در گزارش این سازمان آمده که افغانستان در رتبه‌بندی فساد دولت‌های جهان در سال گذشته، با کسب ۲۴ امتیاز، میان ۱۸۰ کشور جهان در رده‌ی ۱۵۰ قرار گرفته است.

در گزارش سازمان شفافیت بین‌المللی نوشته شده است: «فساد یکی از اصلی‌ترین عامل‌های شکست تلاش‌های بین‌المللی برای برقراری صلح و امنیت در افغانستان بود. این امر مشروعیت و توانایی دولت افغانستان را تضعیف، ارتش آن را آلوده، منابع را به سمت امارت اسلامی هدایت و حمایت مردمی از آن‌ها را تقویت کرد.»

سلام‌وطندار فارسی را در تویتر دنبال کنید

در گزارش تازه‌ی سازمان شفافیت بین‌المللی در باره‌ی چه‌گونگی بهبود جایگاه افغانستان در رتبه‌بندی جهانی توضیح داده نشده و در باره‌ی عمل‌کرد امارت اسلامی در مبارزه‌ با فساد اداری نیز جزئیاتی ارائه نشده است.

گفتنی است که افغانستان در ۲۰۲۱ با کسب ۱۶ امتیاز در شاخص جهانی مبارزه با فساد اداری، در جایگاه ۱۷۴‌ قرار گرفته بود.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: