شماری از باشندگان و جوانان رضاکار در جوزجان، می‌گویند که برای ایجاد شفافیت و بالارفتن کیفیت پروژه‌های عامه، روند نظارت بر اداره‌های دولتی را آغاز کرده اند. آنان می‌‌افزایند که این روند را با شفافیت و امانت‌داری ادامه داده و برای یک افغانستان آباد و مترقی تلاش خواهند کرد.

این رضاکاران از مسئولان اداره‌های دولتی می‌خواهند که به آنان اجازه دهند تا از روند کار پروژه‌های جاری در این ولایت نظارت کنند.

سلام‌وطندار را در تلگرام دنبال کنید

حسیب‌الله رحمانی، نماینده‌ی جوانان رضاکار، می‌گوید: «ما خواستیم که با ریاست صحت عامه بررسی اجتماعی داشته باشیم، از ساخت شفاخانه‌ی ولایتی و کار کانکریت‌ریزی که در صحن آن وجود دارد. آیا با کیفیتی که در نظر گرفته شده است، ساخته می‌شود یا خیر؟ در این موارد بررسی امسال شبکه‌ی امانت و جوانان رضاکار همین است.»

در همین حال، زین‌الله فیصل، باشنده‌ی جوزجان، می‌گوید که حساب‌دهی دولت به ملت سبب ایجاد شفافیت شده است و فساد را از بین می‌برد.

او می‌افزاید: «حساب‌دهی باعث می‌شود که فساد و مشکلاتی که در بخش خدمات عامه است، از بین برود و باعث می‌شود که دولت در بین مردم اعتبار بیش‌تری کسب کند و مردم خوب‌تر و بهتر از دولت حمایت کنند.»

فیروز رحیمی، دیگر باشنده‌ی جوزجان، نیز می‌گوید که حساب‌دهی دولت به ملت، کیفیت کار را بالا برده است و سبب رضایت‌مندی مردم خواهد شد.

او می‌افزاید: «زمانی که هم مردم و هم دولت یا ارگان‌ها خود را حساب‌ده در مقابل مردم می‌دانند، این کیفیت و ضمانت کار را بالا می‌برد و باعث رضایت‌مندی مردم و خشنودی مردم از فعالیت‌های خدمات عامه و مسئولین می‌شود.»

از سوی دیگر، ذبیح‌الله حسینی، رییس صحت عامه‌ی جوزجان، می‌گوید که به جوانان رضاکار اجازه داده شده است تا بر کار پروژه‌های بازسازی بخش صحت نظارت کنند و آنان از آغاز این روند پشتیبانی می‌کنند. به گفته‌ی او، با راه‌اندازی این روند شفافیت و حساب‌دهی در اداره‌های دولتی بهبود خواهد یافت.

سلام‌وطندار را در تویتر دنبال کنید

آقای حسینی، می‌افزاید: «جوانان ما بیایند از کار ما نظارت کنند، از کار ما دیدن کنند و حتا می‌توانند از کیفیت کار ما انتقاد کنند. اگر کم‌بودی و کاستی داشت، اصلاح می‌آوریم. نظامی که انتقادپذیر نباشد، اصلاح نمی‌شود. انتقاد چیزی است که انسان را به سمت سلامتی می‌برد. حکومت متعلق به جوانان است و این‌ها حق دارند از کارکردها و برنامه‌های حکومت نظارت کنند.»

این در حالی است که پس از تحولات سیاسی در کشور، کار صدها پروژه‌ی توسعه‌ای خرد‌وبزرگ در مناطق مختلف کشور، ناتکمیل مانده است و مردم از حکومت سرپرست می‌خواهند که این پروژه‌ها را به سرانجام برساند.

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: