مسئولان محلی فاریاب می‌گویند که برنامۀ کار در برابر گندم، به ۲۲ هزار تن در شهر میمنه و دیگر ولسوالی‌های این ولایت آغاز شده است.

حفیظ‌الله پهلوان، والی فاریاب، می‌گوید که این برنامه در این ولایت بی‌پیشینه است و پیش از این، چنین برنامه راه‌اندازی نشده بود.

به گفتۀ او، برنامۀ کار در برابر گندم به‌منظور فقرزدایی سودمند است و تلاش می‌شود کمک‌های دیگر نهادها نیز در برابر کار تنظیم شوند.

سلام‌وطندار فارسی را در فیس‌بوک دنبال کنید

داملا عزت‌الله نورانی، رئیس زراعت فاریاب، نیز می‌گوید ۲۲۰۰ تُن گندم از سوی امارت اسلامی به این ولایت داده شده است که به ۲۲ هزار تن آن را در برابر کار توزیع می‌کنند.

به گفتۀ رئیس زراعت فاریاب، شکایت‌های بسیاری از باشنده‌گان این ولایت ثبت شده بود که از کمک‌ها  غیرمستحقین مستفید می‌شوند، به همین دلیل این برنامه به کسانی آغاز شده است که کار می‌کنند و در برابر آن غذا به‌دست می‌آورند.

رئیس زراعت فاریاب می‌افزاید که به هر فرد در برابر نیم روز کار، ۱۰.۵ کیلو گندم داده می‌شود.

با این حال، شماری از کارگران با ابراز خرسندی از این برنامه می‌گویند که در گذشته از کمک‌های دولت مستفید نمی‌شدند، اما حالا این کمک‌ها به طبقۀ کارگر و مستحق می‌رسد.

سلام‌وطندار فارسی را در توییتر دنبال کنید

این کارگران تأکید می‌کنند که باید کمک‌ها در برابر کار توزیع شود و کسانی که زحمت می‌کشند و کار می‌کنند، مزد به‌دست بیاورند.

برنامۀ کار در برابر گندم از سوی امارت اسلامی برای جلوگیری از افزایش بیش‌تر فقر و بی‌کاری، روی‌دست گرفته شده است. این برنامه پیش از این در برخی از ولایت‌های دیگر نیز عملی شده است.

مرتبط با این خبر:

کلیدواژه‌ها: //

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: