یک نظرسنجی جدید نشان می‌دهد که زنان برای مراقبت از جلد صورت‌شان هفته‌یی نیم ساعت وقت می‌گذارند، اما این زمان برای مراقبت از دیگر اعضای بدن به پنج دقیقه در هفته می‌رسد.

یک نظرسنجی با ۲ هزار زن که از سوی مرکز تحقیقاتی وینوس انجام شده، نشان می‌دهد که بیشتر از یک‌چهارم زنان ماهانه دست‌کم ۲۰ پوند را برای خرید محصولات زیبایی صورت می‌پردازند و در مقابل تنها ۷ درصد آنان برای مراقبت از پوست پاهای خود این مقدار پول را هزینه می‌کنند.

داکتر ایووما یوکلگی، پزشک زیبایی و درمان و سفیر وینوس می‌گوید: «من شاهدم که مردم چه‌قدر پوست بدن خود را نادیده گرفته و تغذیۀ پوست‌شان از صورت به پایین را فراموش می‌کنند. در حالی که بیشتر ما در مورد هزینه‌هایی که صرف پوست صورت خود می‌کنیم، فکر نمی‌کنیم. مراقبت روزانه از جلد به ندرت از استفاده از برخی کرم‌های بدن، اصلاح موهای زاید و حمام فراتر می‌رود.»

بر اساس یافته‌های این تحقیق، ۷۱ درصد افراد ارتباط میان پوست خشک و حساس با اصلاح موهای زاید را می‌دانند، اما تنها ۱۶ درصد آنان تیغ‌های استفاده‌شده را به گونه‌یی تعویض می‌کنند. بر اساس این بررسی، ۲۹ درصد افراد گفته‌اند که آنان نمی‌دانند چه‌گونه از پوست بدن خود به جز صورت مراقبت کنند.

اولیویا هیوس ونوس، پروفیسور زیبایی و یکی از تهیه‌کننده‌گان این نظرسنجی می‌گوید، «روشن است که وقتی صحبت از رابطه میان پوست و برداشتن موهای زاید می‌شود، هنوز نگرانی‌هایی وجود دارد که بسیاری از آن را می‌توان به ساده‌گی و با انتخاب تیغی که برای پوست ما مناسب است، حل کرد. همان‌طوری که از چهرۀ خود مراقبت می‌کنیم، به ساده‌گی می‌توانیم همین کار را برای پاها، زیر بغل، انگشتان پا یا شکم خود نیز انجام دهیم. آن‌چه مهم است احساس اعتماد به نفس و راحتی در پوست است.»

منبع: نشریه میرور

کلیدواژه‌ها: // // // //

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: