رئیس اجرایی حزب جمعیت اسلامی افغانستان در صورت بهترنشدن وضعیت امنیتی کشور، از شکل‌گیری مقاومت دوم هشدار می‌دهد.

عطامحمد نور، رئیس اجرایی حزب جمعیت اسلامی که امروز (پنج‌شنبه، چهارم جدی/دی) در نشستی به مناسبت یادبود از رهنورد زریاب، نویسندۀ نام‌دار افغانستان در ولایت بلخ سخنرانی می‌کرد، می‌گوید که وضعیت در کشور به شدت درحال بدترشدن است و جنگ‌جویان خارجی در سراسر ولایت‌های شمال کشور جا گرفته‌اند.

آقای نور می‌افزاید که چهار سال رهبران حکومت وحدت ملی هشدار برگشت دوازده خانوادۀ جنگ‌جویان آسیای میانه از وزیرستان به ولایت بدخشان به‌عنوان نخستین گروه جا‌به‌جایی هراس‌افگنان خارجی را نادیده گرفت و از همین‌رو اکنون سراسر ولایت‌های شمال ناامن شده‌اند.

او خطاب به رهبران حکومت می‌گوید که هرگاه نمی‌توانند وضعیت را مدیرت کنند، بگذارند تا رهبران جهادی با نیروهای مردمی دست به‌‌ کار شوند.

نور هرچند به اولویت‌دهی به روند صلح تأکید می‌کند، اما می‌گوید که هرگاه کسانی این روند را تخریب کنند، آنان به مقاومت دوم خواهند رفت.

او وضع حکومت‌داری و عرضۀ خدمات در کشور را نیز رقت‌بار می‌داند و می‌گوید که کسانی در حکومت به بهانۀ برنامۀ میثاق امنیتی، به ترور شخصیت‌ها و پرونده‌سازی رو آورده‌اند.

به گفتۀ رئیس اجرایی جمعیت اسلامی، وضعیت امنیتی در کشور خیلی نگران‌کننده است و هیچ شخصی در کشور نفس راحت نمی‌کشد.

رئیس اجرایی جمعیت اسلامی در حالی از شکل‌گیری مقاومت دوم در کشور خبر می‌دهد که در این اواخر قتل و ترورهای هدف‌مند در کشور به‌ویژه پایتخت افزایش یافته است.

در تازه‌ترین مورد، روز گذشته محمدیوسف رشید، رئیس اجرایی بنیاد انتخابات آزاد و عادلانۀ افغانستان یا فیفا با راننده‌اش هنگامی که می‌خواست به دفتر کارش برود، در نزدیکی خانه‌اش توسط مهاجمان ناشناس کشته شدند.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: