رسانه‌های آمریکایی به‌ نقل از مقام‌های نظامی این کشور گزارش داده‌اند که خروج نیروهای آمریکایی از افغانستان، منابع اطلاعاتی و زمان واکنش به تهدیدها در این کشور را کاهش داده است.

بربنیاد گزارش‌ها نیروهای نظامی آمریکا از تابستان گذشته تاکنون هیچ‌گونه حملۀ ضدتروریستی در افغانستان انجام نداده‌اند، اما مقام‌های نظامی این کشور تأکید کرده‌اند که باوجود چالش‌های لوژستیکی، توانایی نظارت و خنثی‌کردن تهدیدها در افغانستان را از راه دور دارند.

سلام‌وطندار فارسی را در فیس‌بوک دنبال کنید

ریچارد کلارک، رئیس فرماندهی عملیات ویژۀ آمریکا، زیر فشار قانون‌گذاران کمیتۀ نیروهای مسلح سنا، اذعان کرده که خروج نیروهای آمریکایی، منابع اطلاعاتی در افغانستان و زمان پاسخ به تهدیدهای احتمالی را کاهش داده است.

این مقام نظامی آمریکا افزوده است که باوجود این چالش‌ها و فقدان حملات، نیروهایش قادر به نظارت از منطقه‌اند. او تأکید کرده است که آنان می‌توانند مأموریت‌های ضدتروریسم را از راه دور انجام دهند.

سلام‌وطندار فارسی را در فیس‌بوک دنبال کنید

پیش از این در ماه فبروی، مایکل کوریلا، نامزد رهبری فرماندهی مرکزی ایالات متحده یا سنتکام نیز گفته بود که نظارت بر عملیات گروه‌های تروریستی در منطقۀ افغانستان بسیار دشوار است، اما غیرممکن نیست.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: