مسئولان محلی دایکندی، می‌گویند که در دو رویداد ترافیکی جداگانه در ولسوالی میرامور و شهر نیلی، مرکز این ولایت، نُه تن به شمول یک دختر جان باخته و ۱۳ تن دیگر زخمی شده‌ اند.

غلام‌علی جاوید، سخن‌گوی فرماندهی امنیه‌ی دایکندی، به سلام‌وطندار می‌گوید که رویداد نخست حوالی ساعت ۲:۴۰ دقیقه‌ی پس از چاشت امروز هنگامی رخ داده است که یک موتر نوع «فلانکوچ» با ۱۸ سرنشین از باشندگان روستای «اوشتو»ی ولسوالی میرامور برای دریافت کمک «WFP» به سمت مرکز این ولسوالی در حرکت بودند که موتر حامل شان در مسیر راه در کوتل «اسپوک» از جاده منحرف و واژگون شده است.

سلام‌وطندار فارسی را در فیسبوک دنبال کنید

به گفته‌ی سخن‌گوی فرماندهی امنیه‌ی دایکندی، در نتیجه‌ی این رویداد نُه تن به شمول یک دختر ۱۲ساله جان باخته و نُه تن دیگر زخمی شده اند.

عکس: ارسالی به سلام‌وطندار

سخن‌گوی فرماندهی امنیه‌ی دایکندی، می‌افزاید که در رویداد دوم نیز که پس از چاشت امروز در پی واژگون‌شدن یک موتر نوع «فلانکوچ» در ساحه‌ی «بند رمه‌گک»، از مربوطات شهر نیلی رخ داده است، چهار تن زخمی شده‌ اند.

سلام‌وطندار فارسی را در تویتر دنبال کنید

غلام‌علی جاوید، دلیل وقوع این رویدادهای ترافیکی را خراب‌بودن و کم‌عرض‌بودن جاده‌ها و بی‌احتیاطی رانندگان، عنوان کرده است.

دایکندی در مرکز کشور ولایتی دورافتاده، محروم و دشوارگذر است که جاده‌های مواصلاتی آن بیش‌تر خامه، کم‌عرض و به گونه‌ی غیرایمنی ساخته شده که سالانه رویدادهای ترافیکی بسیار در این جاده‌ها رخ می‌دهند و از باشندگان این ولایت قربانی می‌گیرد.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: