Asset 1SWN

۱۲ نیروی امنیتی در حملۀ طالبان در کندز کشته شدند

FB_IMG_1609996275864

مسئولان محلی در ولایت کندز تأیید می‌کنند که در حملۀ طالبان بر یک پایگاه ارتش در این ولایت، ۱۲ نیروی امنیتی کشته شده‌اند.

امرالدین ولی، عضو شورای ولایتی کندز به سلام‌وطندار می‌گوید که طالبان حوالی ساعت ۱۰ شب گذشته (چهارشنبه، هفدهم جدی/دی) بر یک پایگاه ارتش در ساحۀ «سر حوض» واقع روستای چرخاب در شرق شهر کندز حمله کرده‌اند. این پایگاه که در مسیر شاهراه کندز_خان‌آباد قرار دارد، آخرین پایگاه ارتش در این ساحه بود.

به گفتۀ آقای ولی، پس از چندین ساعت درگیری شدید میان افراد طالبان و سربازان این پایگاه، این پایگاه سقوط کرده و در نتیجۀ آن ۱۰ سرباز ارتش کشته شده‌اند.

آقای ولی می‌افزاید، در جریان درگیری‌ شمار نیروهای پولیس که به کمک این سربازان به سمت این پایگاه در حرکت بودند، هدف کمین طالبان قرار گرفته‌ که در نتیجه دو پولیس کشته شده‌اند و دو تانک هاموی آنان نیز تخریب شده است. این عضو شورای ولایتی کندز می‌گوید، ۴ سرباز ارتش ‌و یک پولیس در این ساحه از سوی طالبان اسیر شده‌اند.

در همین حال، عبدالستار میرزکوال، والی کندز می‌گوید که طالبان حوالی ساعت ۱۰ شب گذشته با استفاده از خانه‌های مردم بر پایگاه‌های نیروهای امنیتی در ساحۀ چرخاب شهر کندز حمله کرده‌اند. به گفتۀ او، با آغاز درگیری‌ میان نیروهای امنیتی و طالبان، شمار بسیاری از خانواده‌ها در سردی هوا از خانه‌های‌شان بی‌جا شده‌اند.

والی کندز می‌افزاید که طالبان با آغاز دور دوم گفت‌وگوهای صلح، جنگ را در این ولایت و بسیاری از ولایت‌های دیگر آغاز کرده و شدت بخشیده‌اند. آقای میرزکوال هم‌چنان می‌گوید که در جریان حمله‌های شب گذشتۀ طالبان بر پایگاه‌های نیروهای امنیتی در شهر کندز، تلفاتی به نیروهای امنیتی وارد شده است.

والی کندز تأکید می‌کند که هیأتی را برای بررسی این روی‌داد به محل روی‌داد فرستاده‌ است و جزئیات آن را بعدا با رسانه‌ها شریک خواهد کرد.

مسئولیت این حمله را گروه طالبان برعهده گرفته است. ذبیح‌الله مجاهد، از سخنگویان طالبان در توییتر نگاشته است که افراد این گروه شب گذشته در مسیر شاهراه کندز_خان‌آباد بر یک پاسگاه حمله کرده‌اند.

به گفتۀ این سخنگوی طالبان، در نتیجۀ این حمله ۷ نیروی امنیتی کشته و ۹ نیروی امنیتی دیگر به‌شمول ۲ تن از فرماندهان این پاسگاه به نام‌های «امان و مجید» از سوی این گروه اسیر شده‌اند.

حملۀ طالبان بر نیروهای امنیتی در کندز در حالی انجام می‌شود که روز گذشته دور دوم گفت‌وگوهای صلح میان هیأت‌های گفت‌وگوکنندۀ صلح دولت افغانستان و گروه طالبان در دوحه، پایتخت قطر آغاز شد.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
اخبار و تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید:

فیسبوک

توییتر

تلگرام