عبدالقهار بلخی، سخن‌گوی وزارت امور خارجه‌ی افغانستان، دوشنبه‌شب، ۸ عقرب، در حساب کاربری «ایکس» خود، از دیدار امیرخان متقی، سرپرست این وزارت با هاکان فیدان، وزیر امور خارجه‌ی ترکیه در انقره، پایتخت این کشور، خبر داده است.

سخن‌گوی وزارت امور خارجه، نوشته است که در این دیدار دو طرف در باره‌ی روابط دوجانبه و ارتقای سطح روابط دیپلماتیک، دهلیزهای جدید بازرگانی و موضوع‌های منطقه‌ای، گفت‌وگوی همه‌جانبه کرده اند.

سلام‌وطندار را در تلگرام دنبال کنید

عبدالقهار بلخی، گفته است: «وزرای خارجه‌ی دو کشور روی برگزاری چنین نشست‌ها و هم‌کاری با یک‌دیگر تأکید و برای تداوم چنین نشست‌ها، ابراز امیدواری کردند.»

به گفته‌ی آقای بلخی، امیرخان متقی از کمک‌های ترکیه سپاس‌گزاری کرده و پذیرش دیپلمات‌های جدید افغانستان در انقره و استانبول را، پیش‌رفت خوب در روابط دوجانبه خوانده است.

سلام‌وطندار را در شبکه‌ی «ایکس» دنبال کنید

در همین حال، وزیر امور خارجه‌ی ترکیه، در این دیدار گفته است که دو کشور مانند دو برادر اند و ترکیه به دوستی خویش با افغانستان ادامه خواهد داد. او افزوده است: «دیگر نباید هیچ مخالفت مسلحانه در افغانستان وجود داشته باشد.»

سخن‌گوی وزارت امور خارجه، در اخیر نوشته که وزیر امور خارجه‌ی ترکیه برای هم‌کاری در راستای ارتقای ظرفیت در بخش‌های مختلف با حکومت افغانستان، ابراز آمادگی کرده است.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: