شب گذشته –پنج‌شنبه، ۴ جوزا- در دو رویداد ترافیکی در شاه‌راه جوزجان-بلخ و شاه‌راه سالنگ، یک تن کشته شده و شش تن به شمول چهار نیروی امارت اسلامی زخم برداشته است.

کفایت‌الله صداقت، فرمانده امنیه‌ی ولسوالی فیض‌آباد جوزجان، می‌گوید در اثر برخورد دو موتر باربری حوالی ۰۱:۰۰ شب گذشته، در منطقه‌ی سه‌درخت این ولسوالی در مسیر شاه‌‌راه جوزجان-بلخ، یک تن جان باخته و دو تن زخم برداشته است.

صداقت می‌گوید که این رویداد در اثر بی‌احتیاطی رانندگان رخ داده اند.

سلام‌وطندار فارسی را در تویتر دنبال کنید

در همین حال، عبدالحمید محمدی، آمر بررسی رویدادهای ترافیکی مدیریت ترافیک پروان، امروز (جمعه، ۵ جوزا)، به سلام‌وطندار گفت که حوالی ۰۸:۳۰ شب گذشته در اثر برخورد یک موتر نوع دادسن نظامی با یک تیلری در مربوطات روستای «داخمه‌ی» سالنگ جنوبی، چهار نیروی قطعه‌ی ۱۱۹ زیر نام «عمر ثالث بدخشان» به گونه‌ی جدی زخم برداشته است.

به گفته‌ی محمدی، زخمیان این رویداد به شفاخانه‌ی ملکی پروان منتقل شده اند.

منبعی در شفاخانه‌ی ملکی پروان که نمی‌خواهد نامش در خبر گرفته شود، می‌گوید که زخمیان این رویداد به دلیل وخیم‌بودن وضع صحی‌ شان، به کابل منتقل شده اند.

سلام‌وطندار فارسی را در فیسبوک دنبال کنید

در ماه‌های پسین، رویدادهای ترافیکی در ولایت‌های مختلف افزایش یافته؛ طوری که همه‌روزه از یکی از ولایت‌ها، یک یا چند رویداد گزارش می‌شود که کشته یا زخمی نیز به هم‌راه دارد.

بی‌احتیاطی رانندگان و خرابی خیابان‌ها، مهم‌ترین عامل‌های رویدادهای ترافیکی در افغانستان گفته شده است.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: