نثاراحمد حمیدی، باشنده‌ی فاریاب، به سلام‌وطندار می‌گوید که در نتیجه‌ی رویداد ترافیکی روز گذشته در شهر میمنه، مرکز این ولایت، ۱۱ عضو خانواده‌اش جان باخته و چهار تن دیگر آنان زخمی شده اند.

او، بی‌پروایی راننده را عامل اصلی این رویداد ترافیکی عنوان می‌کند. «موتر به دلیل سرعت زیاد، از سرک خارج می‌شود و در نتیجه اشخاصی که در موتر مسافر بودند، کشته و زخمی می‌شوند.»

سلام‌وطندار را در اکس دنبال کنید

آماری که ریاست عمومی پلیس ترافیک وزارت امور داخله به گونه‌ی کتبی در اختیار سلام‌وطندار قرار داده است، نشان می‌دهد که از آغاز امسال خورشیدی تا کنون، یک هزار و ۲۶۵ رویداد ترافیکی در سراسر کشور رخ داده که در نتیجه‌ی آن، ۵۶۲ تن جان باخته و یک هزار و ۷۹۲ تن دیگر زخمی شده اند.

مسئولان در ریاست عمومی پلیس ترافیک وزارت امور داخله، نبود چراغ‌های ترافیکی در شاه‌راه‌ها، خرابی جاده‌ها و بی‌پروایی رانندگان را، از عامل‌های عمده‌ی رویدادهای ترافیکی در کشور عنوان می‌کنند.

در همین حال، بسم‌الله حبیب، معاون سخن‌گوی وزارت امور داخله، از رانندگان می‌خواهد که برای پیشگیری از رویدادهای ترافیکی در روزهای عید قربان، در هنگام رانندگی طبق اصول و مقررات ترافیکی عمل کنند.

سلام‌وطندار را در تلگرام دنبال کنید

او می‌گوید: «به خاطر جلوگیری از حادثات ترافیکی در ایام عید، از رانندگان محترم خواهش‌مندیم که هنگام رانندگی اصول و مقررات ترافیکی را در نظر داشته باشند.»

بر اساس معلومات ریاست عمومی پلیس ترافیک وزارت امور داخله، در جریان کم‌تر از سه ماه نخست سال روان خورشیدی، کابل با ۱۶۶ رویداد ترافیکی، هرات با ۱۲۰ رویداد، غزنی با ۱۰۵ رویداد و سمنگان با ۱۰۰ رویداد ترافیکی، در صدر ولایت‌هایی با بیش‌ترین شمار رویداد ترافیکی در کشور قرار دارند.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: