اتحادیۀ شرکت‌های تجارتی سرمایه‌گذاران افغانستان امروز در کابل گشایش یافت. مسئولان این اتحادیه می‌گویند که هدف از ایجاد این اتحادیه، فراهم‌سازی زمینۀ همبسته‌گی میان سرمایه‌گذاران است.

مسئولان اتحادیۀ شرکت‌های تجارتی سرمایه‌گذاران افغانستان در نشست افتتاحیۀ این نهاد، خواهان بازگشت سرمایه‌گذاران افغانستان به کشور شده و می‌گویند که شرایط برای سرمایه‌گذاری در افغانستان بیش‌تر از پیش فراهم شده است.

سلام‌وطندار فارسی را در فیس‌بوک دنبال کنید

محمدباز غیرت، رئیس عمومی این اتحادیه، از امارت اسلامی می‌خواهد که برای بازگشت سرمایه‌گذاران به افغانستان برنامه‌هایی را روی‌دست گیرد و با اتحادیۀ شرکت‌های تجارتی نیز در این بخش هم‌کاری کند.

در همین حال، محمدیونس مهمند، رئیس اتاق تجارت و سرمایه‌گذاری افغانستان، نیز تأکید می‌کند که زمینۀ سرمایه‌گذاری در کشور بیش‌تر از گذشته فراهم شده است و اکنون در هیچ گوشه‌یی از کشور، تاجران ناگزیر به پرداخت اخاذی نیستند.

با این حال، عبدالطیف نظری، معین مسلکی وزارت اقتصاد امارت اسلامی، برای ایجاد سهولت‌های بیش‌تر برای سرمایه‌گذاران و تاجران وعدۀ هم‌کاری می‌دهد و می‌گوید که ایجاد اتحادیۀ شرکت‌های تجارتی سرمایه‌گذاران، نقش مهمی در تحولات اقتصادی کشور خواهد داشت.

سلام‌وطندار فارسی را در توییتر دنبال کنید

گفتنی‌ست که پیش از این نیز، در پی تحولات اخیر و کاهش سرمایه‌گذاری در افغانستان، مقام‌های امارت اسلامی نیز خواهان بازگشت سرمایه‌گذاران به افغانستان شده بودند.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: