اداره‌ی تعلیمات تخنیکی و مسلکی افغانستان به هم‌کاری بنیاد آغاخان و مؤسسه‌ی «روپانی»، به نزدیک ۱۴۰۰ تن در چهار ولایت یک دوره‌ی شش‌ماهه‌ی یادگیری حرفه‌ را فراهم کردند.

روح‌الله هوتک، آمر ثبت حرفه‌ی ریاست تنظیم برنامه‌های اداره‌ی تعلیمات تخنیکی و مسلکی، می‌گوید که این جوانان در ۱۴ رشته در ولایت‌های کابل، بغلان، بامیان و دایکندی، از سوی بنیاد آغاخان و مؤسسه‌ی «روپانی» مورد حمایت‌های آموزش‌های حرفه‌ای قرار می‌گیرند.

سلام‌وطندار را در اکس دنبال کنید

آمر ثبت حرفه‌ی ریاست تنظیم برنامه‌های اداره‌ی تعلیمات تخنیکی و مسلکی، تأکید می‌کند که افراد انتخاب‌شده برای این دوره‌ی شش‌ماهه‌ی آموزشی افراد نیازمند و بی‌بضاعت اند.

مطیع عمر هدایت، رییس دفتر اداره‌ی تعلیمات تخنیکی و مسلکی، می‌گوید که هدف از برگزاری این گونه برنامه‌ها ارتقای ظرفیت جوانان، کسب حرفه، تقویت نیروی کار بازار و بلندبردن سطح اقتصاد خانواده‌ها است.

اداره‌ی تعلیمات تخنیکی و مسلکی، هم‌اکنون ۸۶ هزار تن را در سراسر افغانستان در بخش آموزش‌های حرفه‌ای زیر پوشش دارد.

فضل‌الرحمان فاضل، معاون امور مالی و اداری اداره‌ی تعلیمات تخنیکی و مسلکی، نیز از کشورهای جهان می‌خواهد که جوانان را در بخش ارتقای ظرفیت و تقویت نیروی کار، هم‌کاری‌های همه‌جانبه کنند.

سلام‌وطندار را در تلگرام دنبال کنید

با این حال، شماری از جوانانی که در این دوره‌ی آموزش‌های حرفه‌ای اشتراک کرده اند، آن را سودمند می‌خوانند و از امارت اسلامی خواستار فراهم‌سازی زمینه‌های کاری پس از تمام‌شدن این دوره‌ی آموزشی اند.

مسئولان در اداره‌ی تعلیمات تخنیکی و مسلکی، تأکید می‌کنند که این اداره هم‌اکنون ۸۶ هزار تن را در سراسر افغانستان در بخش آموزش‌های حرفه‌ای زیر پوشش دارد.

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: