نماینده‌ی ویژه‌ی امریکا برای افغانستان، از خطر شکل‌گیری جنگ داخلی در این کشور هشدار داده است.

توماس وست، نماینده‌ی ویژه‌ی امریکا برای افغانستان، روز گذشته –چهارشبنه، ۶ میزان- در نشستی در مرکز مطالعه‌های راه‌بردی امریکا در واشنگتن، گفته که اکنون، مسئله این نست که جنگ داخلی رخ می‌دهد یا نه؛ بل مسئله این است که این جنگ، چه زمانی روی می‌دهد.

سلام‌وطندار فارسی را در فیسبوک دنبال کنید

وِست با اشاره به بحران کنونی در افغانستان، گفته که جامعه‌ها و اندیش‌کده‌ها، باید به مردم افغانستان برای سازمان‌دهی‌ شان، دست یاری بدهند.

او، می‌گوید که همه تلاش‌‌ها برای سازمان‌دهی شهروندان افغانستان -چه در درون و چه در بیرون از این کشور-، باید یک‌دست و هم‌گرا باشد؛ نه این که جامعه‌ی بین‌المللی با دست‌چین ۲۰ نفر، بخواهد این فرایند را به پیش ببرد.

وست افزوده: «به هر حال، این فرایندی است که باید با دقت عمل به پیش برود تا اعتبار خود را از دست ندهد.»

با این حال، او گفته است که ایالات متحده‌ی امریکا، خواستار افغانستانی صلح‌آمیز است تا از خاک این کشور، هیچ تهدیدی متوجه امریکا و دیگر کشورها نباشد.

سلام‌وطندار فارسی را در تویتر دنبال کنید

نماینده‌ی ویژه‌ی امریکا برای افغانستان، در حالی از خطر شکل‌گیری جنگ داخلی هشدار می‌دهد که رسانه‌ها، هرازگاهی از درگیری‌های محدود نظامی میان نیروهای امنیتی حکومت سرپرست و «جبهه‌ی مقاومت ملی» در پنجشیر و بخش‌هایی از شمال افغانستان، گزارش می‌دهد.

امارت اسلامی به دنبال امضای توافق‌نامه‌ی دوحه با امریکا که فروپاشی جمهوری را به هم‌راه داشت، در ۲۴ اسد ۱۴۰۰، بر افغانستان تسلط یافت.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: