Asset 1SWN

سلام وطندار

سی درصد کودکان بیمار در ولایت فراه، علایم ویروس کرونا را دارند

46

مسئولان صحی در ولایت فراه می‌گویند که بررسی‌های چند روز اخیر آنان از بیمارستان‌های دولتی و خصوصی در این ولایت نشان می‌دهد که سی درصد کودکان زیر پنج سال که به بیمارستان‌های این ولایت غرض مداوا مراجعه می‌کنند، علایم ویروس کرونا را دارند.

مهتاب‌الدین نورزی، سرپرست ریاست صحت فراه به سلام‌وطندار می‌گوید، نتایج آزمایش این کودکان نشان می‌دهد که از هر ده کودک بیمار که به بیمارستان‌های دولتی و شخصی مراجعه می‌کنند، سه تن شان علایم ویروس کرونا را دارند.

به گفتۀ او، شماری از کودکان این ولایت در روزها و هفته‌های اخیر دچار سرماخورده‌گی شدید، اسهال، بی‌حالی و استفراغ شده‌اند.

سرپرست ریاست صحت فراه هم‌چنان از افزایش شمار مبتلایان به ویروس کرونا در این ولایت هشدار می‌دهد و می‌گوید که در یک ماه گذشته، از میان ۳۷ مورد مشکوک به ویروس کرونا، نتایح هژده مورد آن مثبت شناسایی شده است.

به گفتۀ او، دو دانش‌آموز یک مکتب که دوزاده سال سن دارند، به تازه‌گی به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند.

سرپرست ریاست صحت فراه می‌گوید که تیم‌های سیار صحی در حال بررسی وضعیت جسمانی دانش‌آموزان در مکتب‌ها اند.

از زمان شیوع ویروس کرونا در کشور، تاکنون ۴۱۶ تن در این ولایت به این ویروس مبتلا شده‌اند و از این میان، ۲۰ تن به شمول پنج زن، جان‌های‌شان را از دست داده‌اند.

بر اساس معلومات سرپرست ریاست صحت فراه، در حال حاضر دوازده واقعه فعال ویروس کرونا در بیمارستان‌های این ولایت زیر درمان اند.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی telegram
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
به اشتراک گذاری بر روی email
به اشتراک گذاری بر روی print
اخبار و تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید:

فیسبوک

توییتر

تلگرام