شماری از آسیب‌دیدگان رویدادهای طبیعی در غرنی، با شکایت از نرسیدن کمک‌های انسان‌دوستانه می‌گویند که دست‌رسی‌نداشتن به امکانات نخستین زندگی، آنان را در وضعیت بدی قرار داده است.

لالا، باشنده‌ی شهر غزنی، مرکز این ولایت، می‌گوید که خانه‌اش در بارندگی‌های ماه گذشته ویران شده است و اکنون خانواده‌اش در روستای دیگری زندگی می‌کنند.

او می‌افزاید: «هنوز کمکی به ما نشده است؛ رفتم در ولایت عریضه کردم؛ هیئت آمد این‌ جا را بررسی کرد؛ وقتی احوال گرفتم، گفتند تلفن می‌کنیم؛ اما خبری از آن‌ها نشد. نیمی اعضای خانواده‌ام در قلاتی رفته اند، نیمی دیگرش در خانه‌ی برادرم زندگی می‌کنند.»

سلام‌وطندار را در تلگرام دنبال کنید

سید‌ضیا، باشنده‌ی ولسوالی جاغوری نیز، می‌گوید که خانه‌اش در نتیجه‌ی بارش باران ویران شده و تا اکنون هیچ کمکی دریافت نکرده است.

او می‌افزاید: «در بارش‌های اخیر خیلی خانه‌ها خراب شدند؛ خانه‌ی ما هم خراب شد. ما در ریاست ضدحوادث عریضه کرده‌ایم؛ خانه‌ی ما را سروی کردند؛ اما هنوز کمک نشده است. امیدوارم که دولت در این راستا هم‌کاری کند.»

در سوی دیگر، شماری از باشندگان غرنی، می‌گویند که رویدادهای طبیعی در ماه‌های گذشته به بسیاری از خانواده‌ها زیان وارد کرده است و آن‌ها به کمک نیاز دارند.

رامین حداد، باشنده‌ی غزنی، می‌گوید: «خیلی از مردم در حالت بد و بی‌سرنوشتی به‌ سر می‌برند. مردم نادار هستند؛ زیادترین خساره به مردم فقیر وارد شده است که امروز ما شاهد این حالت هستیم. از دولت می‌خواهیم که در این زمینه توجه بیش‌تری کند.»

در همین حال، مسئولان ریاست مبارزه با حوادث طبیعی غزنی، می‌گویند که در دو ماه گذشته به بیش از ۱۵۰ خانواده‌ی آسیب‌دیده از رویدادهای طبیعی در این ولایت، مواد غذایی و غیرغذایی توزیع کرده اند.

سلام‌وطندار را در اکس دنبال کنید

عزیزالله جهادمل، رییس مبارزه با حوادث طبیعی غزنی، می‌گوید که قرار است به دیگر آسیب‌دیدگان رویدادهای طبیعی نیز کمک توزیع شود.

او می‌افزاید: «سروی ما برای رسیدگی و کمک به آسیب‌دیدگان باران‌های چند روز گذشته نیز ادامه دارد که در هم‌کاری با نهادهای هم‌کار به آن‌ها کمک خواهد شد؛ نهادهای هم‌کار به خانواده‌‌های شهدا کمک کرده اند، ما نیز در تلاش کمک‌رسانی هستیم.»

رویدادهای طبیعی در بیش از دو ماه گذشته در شماری از ولایت‌ها، افزون بر زیان‌مند‌کردن بسیاری از خانواده‌ها، سبب ازبین‌رفتن زمین‌های کشاورزی و ده‌ها رأس مواشی نیز شده است.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: