دومین دور انتخابات ریاست‌جمهوری ایران، صبح امروز (جمعه، ۱۵ سرطان) در بیش از ۵۶ هزار مرکز رأی‌دهی در ایران و بیرون از این کشور برگزار شد.

خبرگزاری ایسنا، گزارش داده که سیدعلی خامنه‌ای، رهبر ایران، در نخستین ساعت‌های آغاز روند رأی‌دهی، رأی خود را به صندوق انداخته و بر مشارکت شهروندان ایران در این دور انتخابات تأکید کرده است. او افزوده : «در مرحله‌ی دوم انتخابات مردم باید همت شان بیش‌تر باشد تا کار را تمام کنند و فردا رییس‌جمهور ما را داشته باشیم.»

سلام‌وطندار را در تلگرام دنبال کنید

روند رأی‌دهی در دومین دور انتخابات ریاست‌جمهوری ایران ۱۸ ساعت ادامه می‌یابد؛ اما در صورت نیاز این زمان از سوی وزارت امور داخله‌ی این کشور تمدید خواهد شد.

دور نخست انتخابات ریاست‌جمهوری ایران، جمعه‌ی گذشته میان مسعود پزشکیان، سعید جلیلی، محمدباقر قالی‌باف و مصطفا پورمحمدی، برگزار شد؛ اما هیچ یک از این نامزدان نتوانستند بیش از نیمی از آرا را، به دست آورند.

از مجموع بیش از ۲۴ میلیون و ۵۰۰ هزار رأی حساب‌شده در دور نخست انتخابات، مسعود پزشکیان با کسب بیش از ده میلیون و ۴۰۰ هزار رأی و سعید جلیلی با بیش از نُه میلیون و ۴۰۰ هزار، به دور دو راه یافتند.

سلام‌وطندار را در اکس دنبال کنید

بر اساس گفته‌های ستاد انتخابات ایران، میزان مشارکت شهروندان این کشور در دور نخست انتخابات ریاست‌جمهوری، ۴۰ درصد بوده که کم‌ترین رقم را در تمام دوره‌های انتخابات ریاست‌جمهوری ایران نشان می‌دهد.

ایران، به دلیل مرگ سید‌ابراهیم رییسی، رییس‌جمهور پیشین ایران و هیئت هم‌راهش در یک سانحه‌ی هوایی، انتخابات زودهنگام برگزار کرده است.

مرتبط با این خبر:

کلیدواژه‌ها: // // //

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: