کار بازسازی ۸۰ کیلومترِ شاه‌راه سالنگ، روز گذشته -چهار شنبه، ۲۱ سرطان- با حضور عبدالغنی برادر، معاون اقتصادی ریاست‌الوزرا، محمدعیسا ثانی، سرپرست وزارت فواید عامه، مسئولان ولایتی پروان و بغلان و نمایندگان سکتور خصوصی، آغاز شد.

عبدالغنی برادر، می‌گوید که پس از کانال قوش‌تپه، این دومین پروژه‌ی بزرگ ملی و اقتصادی است که با تکمیل آن، سهولت رفت‌وآمد در بخش تجارت از شمال به جنوب، به وجود خواهد آمد.

سلام‌وطندار را در تلگرام دنبال کنید

معاون اقتصادی ریاست‌الوزرا، می‌افزاید که حکومت سرپرست، آماده‌ی تکمیل پروژه‌ها است و وعده‌ می‌دهد که در این بخش، با شرکت‌های پیمان‌کار، هر گونه هم‌کاری خواهد کرد.

شاه‌راه سالنگ، از ولسوالی جبل‌السراج پروان تا ولسوالی خنجان بغلان، توسط دو شرکت خصوصی بازسازی خواهد شد که کار آن تا دو سال دیگر به پایان می‌رسد.

هزینه‌ی مجموعی این پروژه، تا اکنون روشن نشده است.

سرپرست وزارت فواید عامه، می‌گوید که کار بازسازی اسفالت شاه‌راه سالنگ، از درآمد داخلی خود این شاه‌راه گردآوری شده است.

سلام‌وطندار را در تویتر دنبال کنید

عزیزالله عمر، فرمانده امنیه‌ی پروان، می‌گوید که امنیت برای تطبیق این پروژه صددرصد تأمین است. او، به شرکت‌های پیمان‌کار و مسافران، اطمینان داده که می‌توانند در جریان ۲۴ ساعت، با آرامش خاطر از این شاه‌راه رفت‌وآمد کنند.

این در حالی است که از هفت سال به این سو، باشندگان مسیر شاه‌راه سالنگ و ره‌گذران از خرابی کامل شاه‌راه سالنگ، شکایت داشتند.

شاه‌راه‌ سالنگ، نُه ولایت شمالی و چهار بندر بزرگ تجارتی را به کابل وصل می‌کند.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: