منابع محلی در دایکندی از جان‌باختن سه تن به شمول یک زن و زخمی‌شدن یازده تن به شمول یک کودک، در نتیجه‌ی دو رویداد ترافیکی جداگانه در ولسوالی میرامور و شهر نیلی، مرکز این ولایت، خبر می‌دهند.

منبعی در ولسوالی میرامور به سلام‌وطندار می‌گوید که پس از چاشت سه‌شنبه، ۲۳ حوت، در نتیجه‌ی منحرف‌شدن و واژگون‌شدن یک موتر نوع «فلانکوچ» در کوتل موسوم به «پای‌کجک ورسل»، دو تن به شمول یک زن جان باخته و یازده تن دیگر به شمول یک کودک زخمی شده‌ اند‌.

به گفته‌ی منبع، زخمیان این رویداد به شفاخانه‌ی اسکان ولسوالی میرامور منتقل شده اند و وضعیت بیش‌تر شان وخیم گفته شده است.

سلام‌وطندار فارسی را در فیسبوک دنبال کنید

منبع می‌‌افزاید که این رویداد حوالی ساعت ۱:۰۰ پس از چاشت روز گذشته هنگامی رخ داد که این موتر با ۱۳ سرنشین از شهر نیلی به سمت روستای «ورسل» ولسوالی میرامور در حرکت بود.

همین گونه، یک منبع محلی در مرکز دایکندی، از جان‌باختن یک مرد ۷۰ ساله در پی زیرگرفته‌شدن توسط یک موتر نوع «فرونر» خبر می‌دهد.

به گفته‌ی منبع، این رویداد حوالی ساعت ۲:۰۰ پس از چاشت روز گذشته در «بازار کهنه»‌ی شهر نیلی رخ داده است.

علت‌های این دو رویداد ترافیکی هنوز روشن نیست.

سلام‌وطندار فارسی را در تویتر دنبال کنید

مسئولان امنیتی در دایکندی وقوع این دو رویداد را تأیید کرده؛ اما در باره‌ی علت و چه‌گونگی آن چیزی نگفته اند.

غلام‌علی جاوید، سخن‌گوی فرماندهی امنیه‌ی دایکندی، به سلام‌وطندار می‌گوید که بررسی‌ها در باره‌ی این دو رویداد آغاز شده است.

خرابی جاده‌ها، بی‌احتیاطی و رعایت‌نشدن قوانین ترافیکی از سوی رانندگان، از علت‌های وقوع رویدادهای ترافیکی در دایکندی دانسته می‌شود.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: