جعفر مهدوی، دبیرکل حزب ملت افغانستان امروز در یک نشست خبری در کابل با ابراز نگرانی از تخطی‌های افراد خودسر در صفوف امارت اسلامی می‌گوید که این افراد برخلاف اعلام عفو عمومی از سوی رهبری امارت اسلامی، در شماری از ولایت‌ها فعالیت‌های خودسرانه می‌کنند.

جعفر مهدوی می‌افزاید: «بدون شک اعلام عفو عمومی از سوی رهبری امارت اسلامی به‌عنوان یک اصل اسلامی اقدام نیک و خداپسندانه بود و برای تطبیق آن تلاش‌های مؤثری صورت خواهد گرفت. اما در برخی موارد متأسفانه افراد نفوذی و خودسر در صفوف امارت تخطی‌هایی داشته‌اند و تخطی‌هایی هم جریان دارد که امارت اسلامی باید جلو آن را بگیرد.»

در همین حال، دبیرکل حزب ملت افغانستان از مسئولان امارت اسلامی می‌خواهد که در توزیع کمک‌های جامعۀ جهانی به شهروندان در سراسر کشور، جلو هرگونه فساد و نابرابری را بگیرند.

سلام‌وطندار را در اینستاگرام دنبال کنید

از سویی هم، جعفر مهدوی دربارۀ زنان و نقش آنان در جامعه خاطرنشان می‌کند که زنان افغانستان نیمی از ظرفیت‌های اجتماعی و سیاسی کشور را تشکیل می‌دهند و باید در سطوح مختلف مشارکت داشته باشند.

دبیرکل حزب ملت افغانستان با اشاره به خسته‌گی مردم از جنگ و خون‌ریزی، می‌گوید‌ که پس از این شهروندان افغانستان در برابر هرگونه تحرک جنگی از هر جناحی که باشد، ایستاده‌گی می‌کنند.

خواستیم دیدگاه مقام‌های امارت اسلامی را در پیوند به گفته‌های جعفر مهدوی در گزارش داشته باشیم؛ اما با تماس‌های پی‌هم موفق نشدیم.

سلام‌وطندار فارسی را در توییتر دنبال کنید

لازم به یادآوری‌ست که امارت اسلامی از زمان تسلط بر کشور با این‌که عفو عمومی اعلام کرده است، اما در گزارش‌های دیدبان حقوق بشر و سایر نهادهای بین‌المللی بارها انتقادهایی بر نیروهای امارت اسلامی مبنی بر لت‌وکوب، بازداشت و حتی اعدام افراد، وارد شده است.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی telegram
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
به اشتراک گذاری بر روی email
به اشتراک گذاری بر روی print
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: