عبدالنافع تکور، سخن‌گوی وزارت امور داخله، می‌گوید‌ که در نتیجه‌ی انفجار پس از چاشت امروز (چهارشنبه، ۱۳ میزان) در یکی از مسجدهای فرعی این وزارت، چهار تن کشته شده و ۲۵ تن دیگر زخم برداشته‌ اند.

آقای تکور، می‌‌افزاید که این انفجار حوالی ساعت ۱:۳۰ دقیقه‌ی پس از چاشت رخ داد. به گفته‌ی او، زخمیان و کشته‌شدگان همه نمازگزاران اند. او در باره‌ی نوعیت این انفجار چیزی نگفته‌ است.

سخن‌گوی وزارت داخله، تأکید می‌کند که بررسی‌ها در باره‌ی این انفجار جریان دارد و پس از پایان‌یافتن بررسی‌ها، جزئیات را با رسانه‌ها شریک می‌کنند.

سلام‌وطندار فارسی را در فیسبوک دنبال کنید

هرچند سخن‌گوی وزارت داخله در باره‌ی این انفجار جزئیات بیش‌تر نمی‌دهد، اما یک منبع امنیتی در این وزارت به سلام‌وطندار می‌گوید که این انفجار در هنگام ادای نماز و در رکعت اول آن رخ داده است.

در همین حال، شفاخانه‌ی ایمرجنسی کابل در تویترش اعلام کرده است که از انفجار پس از چاشت امروز مسجد وزارت امور داخله، ۲۰ تن به این شفاخانه انتقال داده شده که دو تن آنان در لحظه‌ی ورود جان باخته ‌اند.

هنوز فرد یا گروهی مسئولیت این انفجار را بر عهده نگرفته است.

سلام‌وطندار فارسی را در تویتر دنبال کنید

گفتنی است که در جریان کم‌تر از یک هفته‌ی پسین، این دومین حمله‌ی مرگ‌بار در کابل است. صبح روز جمعه، ۸ میزان، مرکز آموزشی کاج در غرب کابل هدف حمله‌ی انتحاری قرار گرفت. این حمله واکنش‌ها و اعتراض‌های گسترده‌ای را به هم‌راه داشته است.

بر اساس آخرین آماری که دفتر هیئت معاونت سازمان ملل متحد در افغانستان (یوناما)، پخش کرده، در حمله بر مرکز آموزشی کاج در منطقه‌ی هزاره‌نشین غرب کابل، ۵۳ تن کشته و ۱۱۰ زخمی شده‌ اند. یوناما گفته است که دست‌کم ۴۶ دختر و زن جوان در میان کشته‌شدگان اند.

مسئولیت این حمله را نیز تا کنون فرد یا گروهی بر عهده نگرفته است.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: