مسئولان وزارت اقتصاد امارت اسلامی افغانستان از آماده‌شدن طرح هشت ماده‌یی در پیوند به چه‌گونه‌گی روند توزیع کمک‌های بشردوستانه به‌طور شفاف خبر داده‌اند.

دین‌محمد حنیف، سرپرست وزارت اقتصاد، امروز در نشست هماهنگی وزارت‌خانه‌های سکتوری با نمایندۀ سازمان ملل متحد در کابل می‌گوید که بسته‌شدن ذخایر ارزی و قطع‌ کمک‌ها در افغانستان، سبب ایجاد بحران در کشور شده و مشکلات فراوانی را به شهروندان افغانستان به بار آورده است.

سلام‌وطندار فارسی را در توییتر دنبال کنید

سرپرست وزارت اقتصاد با استقبال از کمک‌های بشردوستانۀ جامعۀ جهانی می‌گوید که برای جلوگیری از فعالیت خودسرانۀ مؤسسات و نهاد‌های امدادرسان و توزیع غیرشفاف این کمک‌ها، طرح هشت‌ ماده‌یی را روی‌دست گرفته‌اند.

از سوی دیگر، سازمان ملل متحد یکی از نهادهای کمک‌کننده به افغانستان، تأکید می‌کند که این نهاد به دور از مسائل سیاسی و مذهبی کمک‌های بشردوستانه‌اش را به این کشور ادامه می‌دهد.

سلام‌وطندار فارسی را در تلگرام دنبال کنید

رامز‌ اکبروف، هماهنگ‌کنندۀ امور بشردوستانه و معاون نمایندۀ ویژۀ دبیرکل سازمان ملل متحد در این نشست می‌گوید: «کارهای ما مبتنی بر حقوق بشر و معیارهای حقوق بشری‌ست. کمک‌های سازمان ملل متحد به دور از سیاست، مذهب و دین صورت می‌گیرد.»

وزارت اقتصاد امارت اسلامی در حالی از آماده‌شدن طرح توزیع عادلانۀ کمک‌های بشردوستانه خبر می‌دهد که پیش از این شماری از شهروندان کشور از توزیع غیرشفاف و ناعادلانۀ کمک‌های جامعۀ جهانی و نهادهای امدادرسان انتقاد کرده‌اند.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: