مسئولان محلی غور از اجازۀ فعالیت دوباره به مؤسسه‌های امدادرسان غیردولتی در این ولایت خبر داده‌اند. عبدالواحد حماس، سخنگوی والی غور، به سلام‌وطندار می‌گوید که احمدشاه دین‌دوست، والی این ولایت روز گذشته در نشستی با معاون سازمان ملل متحد دربارۀ بسته‌بودن مؤسسه‌های امدادرسان غیردولتی در غور گفت‌وگو کرده است.

آقای حماس می‌افزاید والی غور فسادی که در مؤسسه‌ها وجود داشت را با معاون سازمان ملل متحد در میان گذاشته است. به گفتۀ او، معاون سازمان ملل متحد به‌خاطر بازگشایی مؤسسه‌ها در غور از ادارۀ محلی این ولایت دو ماه فرصت خواسته است تا در روند کاری‌شان اصلاحات به‌میان آورند.

سلام‌وطندار فارسی را در فیس‌بوک دنبال کنید

سخنگوی والی غور هم‌چنان می‌گوید که دلیل بسته‌شدن مؤسسه‌های امدادرسان غیردولتی در این ولایت، فعالیت‌های خودسرانه و فساد آنان بوده است. او تأکید می‌کند که در این دو ماه باید دربارۀ فساد مؤسسه‌ها تحقیق و جلو آن‌ها گرفته شود.

از سویی هم، شماری از مسئولان مؤسسه‌های امدادرسان در غور که نخواستند نام‌های آن‌ها در گزارش نوشته شود، می‌گویند که هرچند ادارۀ محلی این ولایت به آنان اجازۀ فعالیت دوباره را داده‌ است، اما مسئولان مرکزی دفترهای مؤسسه‌ها به‌دلیل بازداشت‌های خودسرانه و اتهام‌های نادرست ادارۀ محلی غور، هیچ علاقه‌مندی به ادامۀ فعالیت‌های‌شان در این ولایت ندارند.

سلام‌وطندار فارسی را در توییتر دنبال کنید

مسئولان مؤسسه‌های امدادرسان در غور می‌افزایند که آنان خواهان ادامۀ ارائۀ خدمات در وضعیت کنونی به باشنده‌گان این ولایت هستند و ابراز امیدواری می‌کنند تا مسئولان مرکزی دفترهای مؤسسه‌ها و ادارۀ محلی این ولایت به تفاهم برسند و به مؤسسه‌ها اجازۀ تطبیق برنامه‌های‌شان را بدهند.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: