دفتر رسانه‌های والی غور با پخش خبرنامه‌یی گفته که احمدشاه دین‌دوست، والی این ولایت در نشست هفته‌وار اداری‌اش از روند کاری مؤسسه‌های امدادرسان انتقاد کرده و آنان را دروغ‌گو خوانده است.

در خبرنامه آمده است که والی غور از تمامی رئیسان سکتوری این ولایت خواسته تا متوجه حرکات مؤسسه‌های غیردولتی این ولایت باشند؛ زیرا به گفتۀ والی، هدف این مؤسسه‌ها خدمت‌گذاری به مردم نبوده و تمام ارقام ارائه‌شده از سوی آنان، دروغ است.

سلام‌وطندار فارسی را در فیس‌بوک دنبال کنید

در خبرنامه این‌گونه آمده است: «متوجه حرکات مؤسسه‌ها باشید؛ چون هدف این مؤسسه‌ها خدمت‌گذاری به مردم نیست و تمام ارقامی را که ارائه می‌کنند، دروغ است و هم‌چنین مؤسسه‌ها حاضر نیستند که ارقام دقیق را به سکتورهای خصوصی بدهند، فعلاً اجازۀ فعالیت ندارند.»

عبدالواحد حماس، سخنگوی والی غور با تأیید این خبرنامه به سلام‌وطندار می‌گوید که فعالیت ۲۰ مؤسسۀ غیردولتی در این ولایت متوقف است و تا هدایت مقام ولایت اجازۀ فعالیت ندارند.

در همین حال، عبدالحی زعیم، رئیس اطلاعات و فرهنگ غور تأکید می‌کند که برخی مؤسسه‌ها در شماری از ولسوالی‌ها فعالیت‌های خلاف اصول امارت اسلامی را انجام داده‌اند. او به‌طور نمونه از مؤسسۀ (ACF) نام می‌برد و می‌گوید که این مؤسسه در ولسوالی «دولینۀ» ولایت غور سروی نادرست انجام داده و کمک‌های بشردوستانه را به افراد نیازمند توزیع نکرده است.

رئیس اطلاعات و فرهنگ غور می‌افزاید: «مؤسسۀ ACF در ولسوالی دولینه سرمایه‌داران و خانواده‌های کسانی ‌که در ادارۀ امنیت ملی پیشین کار می‌کردند و اربکی بودند سروی کرده و کسانی که نیازمند و فقیر هستند را هیچ سروی نکرده است، اگر کمکی باشد باید به فقرا و نیازمندان کمک شود، در مؤسسۀ ACF فساد بسیار وجود دارد.»

سلام‌وطندار فارسی را در توییتر دنبال کنید

با این حال، برخی از مسئولان مؤسسه‌های غیردولتی غور به شرط افشانشدن هویت‌شان به سلام‌وطندار می‌گویند که براساس هدایت شخص والی، فعالیت تمامی مؤسسه‌ها در این ولایت متوقف شده است. آنان می‌افزایند تا زمانی که امارت اسلامی دوباره اجازۀ فعالیت برای‌شان ندهد، نمی‌توانند خدمات ارائه کنند.

فعالیت مؤسسه‌های غیردولتی غور در حالی از سوی مسئولان محلی امارت اسلامی متوقف شده است که بسیاری از باشنده‌گان این ولایت نیاز فوری به کمک‌های بشردوستانه دارند.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: