ضیااحمد تکل، معاون سخن‌گوی وزارت امور خارجه‌ی حکومت سرپرست، امروز (یک‌شنبه، ۲ ثور) در حساب کاربری اکس خود از دیدار الکساندر متیو، رییس بخش آسیا پسفیک فدراسیون بین‌المللی صلیب سرخ و هیئت هم‌راهش با امیرخان متقی، سرپرست وزارت امور خارجه، خبر داده است.

به گفته‌ی ضیااحمد تکل، سرپرست وزارت امور خارجه، در این دیدار خواهان تسریع امور کمک‌های همه‌جانبه برای مردم افغانستان و توجه ویژه به تجهیز شفاخانه‌های داخلی به منظور ارائه‌ی خدمات بهتر شده است.

سلام‌وطندار را در اکس دنبال کنید

تکل، نوشته که در این دیدار امیرخان متقی هم‌چنان از خدمات، هم‌کاری‌ها و فعالیت‌های هلال‌احمر در افغانستان قدردانی کرده است و مناطق و بخش‌های نیازمند کشور را که نیاز به هم‌کاری عمیق دارند، به هیئت فدراسیون بین‌المللی صلیب سرخ مشخص کرده است.

بر اساس اطلاعات پخش‌شده توسط ضیااحمد تکل، الکساندر متیو در این دیدار نخست گزارش فعالیت‌ها و هم‌کاری‌های هلال‌احمر در افغانستان را به سرپرست وزارت امور خارجه ارائه کرده و از هم‌کاری‌های حکومت افغانستان به‌ ویژه وزارت امور خارجه، سپاس‌گزاری کرده است.

سلام‌وطندار را در تلگرام دنبال کنید

رییس بخش آسیا پسفیک فدراسیون بین‌المللی صلیب سرخ، در بخشی از گزارشش افزوده است که در جریان سال گذشته ۲۸ میلیون فرانک سویس را برای پنج میلیون نیازمند افغان در بخش‌های صحت، آب‌رسانی و رسیدگی به رویدادهای طبیعی، به ‌مصرف رسانیده اند.

در پایان این دیدار، امیرخان متقی به رییس بخش آسیا پسفیک فدراسیون بین‌المللی صلیب سرخ، یادآوری کرده است که «تصویر واقعی و چشم‌دید خویش از وضعیت افغانستان را به جهانیان برساند.»

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: