Asset 1SWN

وزیر پیشین تجارت و صنعت به یک‌سال زندان محکوم شد

90-10

دادگاه عالی اعلام کرده که میر محمدامین فرهنگ، وزیر پیشین تجارت و صنعت به اتهام سوءاستفاده از صلاحیت‌های وظیفه‌یی، حیف‌ومیل و تمرد، به یک‌‌سال زندان و پرداخت ۸۶۴ هزار دالر آمریکایی به حساب دولت، محکوم به مجازات شده است.

دادگاه عالی با نشر اعلامیه‌یی گفته که دادگاه میر محمدامین فرهنگ امروز (سه‌شنبه، پنجم حوت/اسفند) در کابل برگزار شده است. آقای فرهنگ در این دادگاه حضور نداشته و فیصلۀ دادگاه در غیاب او صادر شده است.

میر محمدامین فرهنگ، وزیر پیشین تجارت و صنعت

بر بنیاد اعلامیۀ دادگاه عالی، به پرونده سوءاستفاده از صلاحیت‌های وظیفه‌یی و تمرد به اتهام میر محمدامین فرهنگ در نشست علنی قضایی محکمۀ خاص وزیران از سوی هیأت قضایی رسیده‌گی شده است.

دادگاه عالی گفته که در این نشست پس از توضیح اجراآت لازم قانون برای جلب و احضار متهم براساس قانون و حضورنداشتن او در وقت تعیین‌شده در نشست، موصوف حکماً حاضر پنداشته شده است و به دادستان موظف فرصت داده شد تا علیه متهم اقامۀ دعوا کند.

در اعلامیۀ دادگاه عالی گفته شده است: «بعداً مساعد حقوقی ریاست عمومی مساعدت‌های حقوقی وزارت عدلیه که به‌خاطر دفاع از متهم تعیین شده بود، به دفاع از موکلش پرداخت و در ادامه دادستان و مساعد حقوقی در برابر پرسش‌های هیأت قضایی معلومات‌ لازم را ارایه کردند.»

میر محمدامین فرهنگ هنوز در این باره چیزی نگفته است.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی telegram
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
به اشتراک گذاری بر روی email
به اشتراک گذاری بر روی print
اخبار و تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید:

فیسبوک

توییتر

تلگرام