اداره‌ی اصلاحات اداری و خدمات ملکی ریاست عمومی اداره‌ی امور، امروز در یک نشست خبری به هدف ساده‌سازی کارهای اداری میان وزارت‌خانه‌ها و اداره‌های حکومتی و ایجاد سهولت در روند ارائه‌ی خدمات به شهروندان، با شماری از وزارت‌خانه‌ها و اداره‌ها تفاهم‌نامه‌ها‌ی هم‌کاری امضا کرد.

عبدالسلام حنفی، معاون اداری ریاست‌الوزرای امارت اسلامی، در این نشست می‌گوید که امارت اسلامی در تلاش عرضه‌ی خدمات به موقع به شهروندان افغانستان و ازبین‌بردن فساد اداری و کاغذپرانی در اداره‌های دولتی است.

او می‌افزاید: «باید کاغذ‌پرانی‌ها از اداره‌های دولتی از بین برود؛ در اجرایی‌شدن مدرک باید نهایت ساده‌سازی به میان آید؛ این کار هم از تشکیلات بی‌جا پیش‌گیری می‌کند و هم مراجعه‌کنندگان از پرداخت هزینه‌ی بی‌جا دور نگه داشته می‌شوند. شفافیت به میان می‌آید و سبب بلندرفتن میزان اعتبار اداره‌ها می‌شود. ما در تلاش برقی‌کردن حکومت‌داری هستیم.»

سلام‌وطندار را در تلگرام دنبال کنید

معاون اداری ریاست‌الوزرای امارت اسلامی، از تمامی اداره‌های دولتی می‌خواهد که با استفاده از ظرفیت‌های شان، روند ساده‌سازی را در اداره‌های شان تکمیل و از تشکیلات اضافی پیش‌گیری کنند.

این تفاهم‌نامه‌ها با وزارت‌‌های زراعت، آبیاری و مالداری، صحت عامه، معارف و ریاست‌‎های شهرداری کابل و شرکت برق‌رسانی افغانستان (برشنا)، امضا شده است.

در سوی دیگر، حبیب‌الله آغا، سرپرست وزارت معارف، می‌گوید که برای ساده‌سازی روندهای کاری در اداره‌های دولتی، به اقدام‌های جدی نیاز است.

او می‌افزاید: «این وزارت با توجه به بزرگی ساختارش پروسه‌های طولانی، پیچیده و اضافی در آن وجود دارد و برای خدمت بهتر به مردم در بخش‌های اداری برای این که پروسه‌ها کوتاه و سهولت ایجاد شود، پروسه‌ها را زیر بررسی قرار می‌دهیم. مسلمان از ارگان می‌آید‌، کارش به امروز و فردا طول می‌کشد.»

سلام‌وطندار را در اکس دنبال کنید

عبدالرحمان رحمانی، رییس عملیاتی شرکت برشنا، از ریاست عمومی اداره‌ی امور می‌خواهد که مشکلات‌ موجود سد راه روندهای تدارکاتی در این اداره را هرچه زودتر حل کند.

او می‌افزاید: «در تمام روندهای تدارکاتی مشکلات زیادی وجود دارد که وقتی ما یک روند را اعلان می‌کنیم، اعلان مسترد می‌شود، این خیلی مشکل است. هر روز تغییرات می‌آوریم؛ اگر این روند ساده شود، سرمایه‌گذاران بیش‌تر با ما کار خواهند کرد.»

ریاست‌ عمومی اداره‌ی امور، در نزدیک به سه سال پسین، برای ساده‌سازی روندهای اداری در اداره‌های دولتی و ارائه‌ی خدمات بهتر به شهروندان، بیش از ۵۰۰ توافق‌نامه و تفاهم‌نامه‌ی هم‌کاری را با وزارت‌خانه‌ها و اداره‌های گوناگون امضا کرده است.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: