در حالی که دو هفته از بسته‌ماندن شاه‌راه کابل_جلال‌آباد می‌گذرد، مسئولان مقام ولایت کابل، می‌گویند که کار روی بازگشایی این شاه‌راه جریان دارد.

رحیم‌الله ساجد، سخن‌گوی مقام ولایت کابل، می‌گوید که تا بازسازی شاه‌راه کابل_جلال‌آباد، منطقه‌ی «لته‌بند» و ولسوالی تگاب کاپیسا، به عنوان مسیر بدیل برای رفت‌وآمد انتخاب شده است. او می‌افزاید: «دو جمعه پیش یک کوه رانش کرده بود. این راه پاک‌سازی می‌شود و قسمت‌های رانش کوه ترمیم می‌شود. به علت این که موتر به سرعت بتوانند رفت‌وآمد کند، کار به شدت جریان دارد و ان‌شاءالله به وقت کم کار بازسازی و پاک‌سازی ختم خواهد شد.»

سلام‌وطندار را در تلگرام دنبال کنید

شماری از باشندگان ولایت‌های شرقی، اما می‌گویند که از احتمال بیش‌ترشدن رویدادهای ترافیکی به دلیل کم‌عرض‌بودن مسیرهای بدیل شاه‌راه کابل_جلال‌آباد، نگرانی دارند. آن‌ها، خواستار هرچه زودتر بازشدن این شاه‌راه اند.

یاسمین، باشنده‌ی لغمان، می‌گوید: «در این راه گردوغبار بیش‌تر است و ممکن مسافرانی که از این مسیر رفت‌وآمد می‌کنند، بیمار شوند و نیز ممکن باعث حادثه‌های ترافیکی شود.»

بلال، باشنده‌ی ننگرهار، می‌گوید: «من از راه لته‌بند آمده‌ام که بسیار راه خراب بود و باعث خرابی ماشین‌های موترها می‌شود. باید شاه‌راه کابل_جلال‌آباد هرچه زودتر باز شود؛ مشکلات مردم بیش‌تر است.»

سلام‌وطندار را در شبکه‌ی «ایکس» دنبال کنید

شاه‌راه کابل_جلال‌آباد، یکی از شاه‌راه کلیدی کشور است که افزون بر رفت‌وآمد شهروندان، کالاهای تجارتی نیز از این مسیر انتقال می‌یابد.

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: