دیوید رایت، مدیر عامل سازمان حفاظت از کودکان (Save the Children)، روز یک‌شنبه، ۲۵ جدی، گفته که برخی از فعالیت‌هایش را در مناطقی از افغانستان که تضمین‌های قابل اعتمادی برای بازگشت کامل زنان به کار داده شده است، از سر می‌گیرد.

مدیر عامل سازمان حفاظت از کودکان، افزوده است: «به دنبال ممنوعیت کار امدادگران زن از سوی وزارت اقتصاد امارت اسلامی، سازمان حفاظت از کودکان فعالیت‌هایش را متوقف کرد.»

سلام‌وطندار فارسی را در فیسبوک دنبال کنید

دیوید رایت، تأکید کرده که برای ارائه‌ی مصون و مؤثر خدمات، بازگشت کارمندان زن این سازمان ضروری است و سازمان حفاظت از کودکان بدون آن‌ها به‌ سادگی نمی‌تواند فعالیت کند.

به گفته‌ی او، زنان ۵۰ درصد نیروی کار سازمان حفاظت از کودکان در افغانستان را تشکیل می‌دهند که حضور آن‌ها برای ارائه‌ی خدمات به زنان نیازمند بسیار مهم است.

سلام‌وطندار فارسی را در تویتر دنبال کنید

بر بنیاد گفته‌های دیوید رایت، فعالیت‌های جدید سازمان حفاظت از کودکان در افغانستان که درصد اندکی از فعالیت‌های کامل این نهاد را تشکیل می‌دهد، در بخش‌های صحت، تغذیه و برخی از خدمات آموزشی خواهد بود.

سازمان حفاظت از کودکان، به دنبال تصمیم امارت اسلامی مبنی بر توقف کار زنان در مؤسسه‌های غیردولتی داخلی و خارجی در افغانستان، فعالیتش در این کشور را متوقف کرد.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: